Bürotime CRM Projesi

Dijital Dönüşüm & Bayi İlişkileri Yönetimi
Home » CRM Programı Projelerimiz » Bürotime CRM Projesi
CRM Yazılımı İhtiyacı

Proje Özeti

Proje Başlık Detay

Firma - Marka Adı:

Bürotime Ofis Mobilyaları

Firma Sektörü:

Ofis Mobilyaları

Proje Konusu:

Bayi İlişkileri Yönetimi & Dijital Dönüşüm

Proje Yılı:

2017

Türkiye’nin en kapsamlı CRM projesi Bürotime’da hayata geçti.

Ofis mobilyaları sektörünün öncü firmalarından Bürotime, dijital dönüşüm ve merkezi bayi yönetimi projelerini hayata geçirmek için Türkiye’nin en köklü CRM yazılımı ERM CRM’i tercih etti. Bu kapsamlı projenin en dikkat çeken geliştirme başlıkları şunlar oldu:

  • 750 kullanıcı ve 100’ün üzerinde yurt içi ve yurt dışı bayisi ERM CRM çözümlerini aktif kullanmaya başladı.
  • Uçtan uca özelleştirilebilir ve hazır çözümler sunan ERM CRM, firmanın ERP sistemlerine (Netsis ve Mas) çift yönlü ve tam olarak entegre oldu.
  • Daha sonra Bürotime IFS ERP’ye geçiş yaptı. Bayi ve satış ekibini hiç etkilemeden ERM CRM, kısa sürede IFS ERP uygulamasına da entegre oldu.
  • Tüm CRM süreçleri ile birlikte ürün konfigürasyonu, çoklu dil, çoklu para birimi, farklı fiyat listeleri ile çalışabilme gibi özellikler de başarıyla kullanıma alındı.
  • Bayi karnelerinin oluşturulması, bayileri değerlendirmeye yönelik iş akışları gibi bayi yönetim fonksiyonları da proje kapsamında yer aldı.

Uyarlanan Çözümler

HÜSEYİN TOSUNOĞLU

Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı

Bürotime, B-Smart ile bayileri webden bağladı.

"Stratejimizi kurarken iş yapış tarzımızda da değişiklikler yaptık. Bunun için B-Smart adında web tabanlı bir sistem kurduk ve Türkiye ve yurt dışındaki bütün bayiliklerimizi bu sisteme adapte ettik. Yaptığımız bu inovatif yatırım ile artık bilgisayar sistemi üzerinden bayilerimizin iş hacmini ölçümleyebiliyor, süreçleri yönetebiliyor ve iletişimlerimizi bu kanal üzerinden yürütüyoruz."

"Özet olarak bütün bayilerimiz online ortamda her türlü işlemlerini yapabiliyor ve bu durum da işimizin verimliliğini ve yönetsel kısmını pozitif yönde etkiliyor. Artık çalışmalar kişilerin hafızalarında ya da kağıt üzerinde değil, bilgisayar ortamında ve 1500 kişilik Bürotime ailesi birbirine bağlandı. Böylelikle iş kapama seviyelerimizde ciddi artışlar oldu."

,,

"Oluşturduğumuz B-SMART platform ile artık internet destekli CRM sistemi üzerinden bayilerimizin iş hacmini ölçümleyebiliyor, pazarımızı yorumlayıp süreçlerimizi yönetebiliyor ve iletişimlerimizi bu kanal üzerinden yürütebiliyoruz. Tüm bayilerimiz online ortamda anlık olarak her türlü işlemlerini yapabiliyor ve bu durum da işimizin verimliliğini ve yönetsel kısmını pozitif yönde etkiliyor.

Özellikle tekliflendirme ve siparişe dönüştürme sürelerini kısaltan bu uygulama, gerçekleşen tüm operasyonel süreçlerde hata payını sıfıra indiriyor. Siparişlerin tüm aşamaları tek bir program üzerinden ilerlediği için, teklif, sipariş, üretim ve sevk performanslarının raporlanmasını kolaylaştırıyor. Satış sonrası, yedek parça ve tamirat talepleri gibi ihtiyaçlar aynı sistem üzerinden yapılarak; uçtan uca tüm süreçler kontrol altında ilerliyor, bu da müşteri memnuniyetine olumlu yansıyor.'"

Haberin tamamını okuyun ->

Yeşim Tiregül
Satış Direktörü