Yardım Merkezi & Destek

Size yol gösterir ve kesintisiz destek olur.

Temel CRM Çözümleri

Akıllı Sekretarya

Akıllı sekretarya çözümümüz temelde müşteri telefonlarını karşılan şirket çalışanının müşteri ile olan etkileşimini daha kaliteli hale getirir. Şirketlerin sanal veya bulut santrallerini ERM CRM platformuna entegre ettikten sonra sistem ERM CRM müşteri kartında tanımlı telefon numarasından müşteriyi tanır ve müşteriye kişiselleştirilmiş deneyimler yaşatır.

Örneğin, müşteri telefonla aradığında sesli yanıt sisteminde ismiyle karşılanır. Müşteriyi karşılayan şirket çalışanının ekranına müşterinin tüm bilgileri, geçmişi, bekleyen işleri otomatik olarak açılır. Müşteri ikinci kez sorununu ve talebini iletmez.  First – level çözümler ERM CRM’in hazır araçları ve entegrasyonları sayesinde anında müşteriye sunulur. Müşterinin önemli talep ve bildirimleri ERM CRM platformu içinden yönetilmeye başlanır. Müşteriler şirketi arayıp da bir yetkiliye ulaşamadığında bu tür kaçan çağrıları toplu olarak listelenir ve tek bir yerden kolayca yönetilerek müşteriye geri aramalar yapılır.

Akıllı sekretarya çözümümüz hazır olduğundan küçük işletmeler, sınıfının en iyi şirketleri gibi müşteri iletişimlerini zahmetsizce ve profesyonelce yönetmeye başlarlar. Müşterilerine beklentilerini aşan bir iletişim deneyimi sunarlar. Yönetilemeyen telefon çağrılarından dolayı kaçan iş fırsatları olmaz. Müşteri memnuniyeti ve sadakati gelişir.

Akıllı sekretarya çözümümüzün tüm imkanlarından yararlanabilmeniz için sanal, bulut veya IP santrale sahip olmanız gerekir. Söz konusu santralinizin ERM CRM platformumuza kısa bir entegrasyon uyarlama çalışması yapıldıktan sonra çözümümüzü tam kapasite kullanmaya başlayabilirsiniz.

1 kişilik şirketten 1.000 kişilik şirkete kadar her büyüklükte şirket için çözümümüz katma değerli sonuçlar üretir.

ERM CRM bir santral çözüm değildir. ERM CRM platformunu mevcut santralinize entegre ederek müşterilerinize kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilirsiniz. Örneğin, sesli yanıt sisteminde müşteriye kişiselleştirilmiş mesaj okutmak istediğiniz zaman ERM CRM kendi veri tabanında kayıtlı olan müşteri bilgilerini santral çözümüne iletir. Bu mesajların seslendirilmesi ve sesli yanıt sistemine yerleştirilmesi santral çözümü içinde gerçekleştirilir.

Bildirim ve Şikayet Yönetimi

Bildirim ve şikayet yönetimi, bir işletmenin müşterilerinden gelen bildirimleri ve şikayetleri almayı, yanıtlamayı veya bunlara uygun çözümler üretmeyi sağlayan bir süreçtir.
Bu süreç, temelde şikayetlerin ve bildirimlerin hızlı ve verimli bir şekilde ele alınmasını, müşteri memnuniyetinin artırılmasını, marka itibarının korunmasını ve işletmelerin müşteri geri bildirimlerinden öğrenme ve gelişmesini amaçlar.

Bildirim ve şikayet yönetimi çözümümüzün öne çıkan faydaları şunlardır:

 • Müşterilerinizin işletmenize temas ettiği bütün nokta ve kanallardan bilgi toplamanızı ve onları etkili bir şekilde dinlemenizi sağlar.
 • Müşteri bildirim ve şikayetlerinizi tek bir yerden yönetmenizi, hızlı bir şekilde cevap ve çözüm üretmenizi kolaylaştırır.
 • Ekiplerinizin etkili iş birliği yapmasını güçlendirir.
 • Ekiplerinizin ürettiği çözümlerin kalitesini denetler.
 • Otomasyon araçları sayesinde size zamandan ve emekten tasarruf sağlar, manuel ve tekrarlı işlemleri azaltır.
 • Bildirim ve şikayet süreçlerinizin verimliliğini ve etkinliğini iyileştirir.
 • Marka itibarınızı korur ve müşterilerinizin sadakatini güçlendirir.
 • Müşteriden öğrenmenizi kolaylaştırır, ürün ve hizmetlerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Küçük işletmeler için çözümümüz kullanıma hazırdır. Orta ve büyük işletmeler için ise onların ihtiyaçlarına özel uyarlamalar yapılarak kısa sürede tasarlanabilir durumdadır.

Müşteri bildirimlerini ve şikayetlerini önemseyen ve bunları etkili bir şekilde yönetmek isteyen her işletme için temel bir çözümdür.

Çözümümüz, ERM CRM’in kapsamlı özellikleri ve araçlarıyla (form tasarım sihirbazı, iş akışı sihirbazı, memnuiyet anketi özelliği, süreç otomasyon araçları, e-posta entegrasyonu, iş ve görev takibi, dashboard ve raporlama araçları vb.) desteklenerek şirket ihtiyaçlarına özel olarak hızlıca tasarlanabilir.

Etkinlik Yönetimi

Etkinlik yönetimi çözümümüz her türlü etkinliğinizi yönetmeniz için özelleştirilebilme esnekliğine sahiptir. En popüler etkinlikler şunlardır: Müşteri toplantıları, seminerler, konferanslar, fuarlar, çevrimiçi eğitimler, müşteri eğitimleri, ürün lansmanları, bayi toplantıları, ödül törenleri, şirket içi etkinlikler vs..

Etkinlik yönetimi, bir etkinliğin oluşturulması ve yürütülmesi sürecidir. Bu süreç, planlamanın en başından etkinlik sonrası strateji belirlemeye kadar uzanır. Bunlar büyük veya küçük ölçekli etkinlikler olabilir ve iş kongreleri, eğitim seminerleri, endüstri konferansları, ticari fuarlar, törenler, partiler, konserler, festivaller, webinarlar, toplantılar ve basın konferanslarını içerebilir.

ERM CRM Etkinlik Yönetimi Çözümümüz, müşterilerinizle etkileşim kurma, satış fırsatlarınızı artırma, yeni müşteriler kazanma ve müşteri ilişkilerinizi güçlendirme amacıyla etkinliklerinizi etkili ve verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar. Etkinlik sürecinizi kolaylaştırır, etkinlik faaliyetlerinizi uçtan uca planlamanıza ve izlemenize katkıda bulunur.

Etkinlik yönetimi çözümümüz her sektörden her büyüklükte firmaya kolaylıkla uyarlanabilen ölçeklenebilir, özelleştirilebilir, kapsamlı ve hazır bir çözümdür.

Gelen Giden Kargo Yönetimi

Gelen-giden kargo yönetimi, bir işletmenin veya organizasyonun gelen ve giden kargoları etkili bir şekilde yönetmek, izlemek ve düzenlemek amacıyla kullanılan bir süreç veya yazılım sistemidir. Bu yönetim sistemi, işletmelerin kargo süreçlerini optimize etmelerine, kaynakları daha iyi kullanmalarına ve müşteri memnuniyetini artırmalarına yardımcı olur.

Gelen – giden kargo yönetimi çözümümüzün işletmelere ana katkıları şunlardır:

 • Gelen giden kargo kayıtlarını defterde tutmak yerine dijitalleştimek suretiyle yetkililer tarafından izlenebilirliğini sağlamak.
 • Kargo detaylarıyla ilgili rapor ve analize veri sağlayacak şekilde kapsamlı kayıtlar girmek.
 • Şube ve ofisler arası kargo trafiğini izlemek ve yönetmek
 • Otomatik bilgilendirme ve hatırlatma mesajlarıyla manuel işlemleri ve gereksiz telefon trafiğiniz azaltmak
 • Kargo tedarikçileriyle muhasebe mutabakatlarını kolaylaştırmak
 • Kargo maliyetlerini ve sirkülasyonunu detaylı kırılımlarda analiz etmek ve iyileştirmeler yapmak
 • Kargo gönderilerinde olası kayıplara karşı hesap verebilirliği mümkün hale getirmek
 • Kargo gönderilerinde kaybolma ve gecikmeleri azaltarak olası müşteri ihtilaflarının ve ticari risklerin önüne geçmek

Gelen – giden kargo yönetimi çözümümüz hazır olup şirket sektöründen ve büyüklüğünden bağımsız olarak tüm işletmeler için uygun temel bir CRM uygulamasıdır. Özellikle çoklu ofis ve şubelere sahip şirketler için ve yoğun gelen – giden kargo trafiğine sahip işletmeler için karmaşayı yönetme ve günlük hayatı kolaylaştırma anlamında önemli bir ihtiyaçtır.

İş ve Görev Takibi

Bu çözüm şirketteki herkesin kullanacağı temel bir fonksiyondur. Herkes kendi iş listesini bu çözüm yardımıyla etkili bir şekilde yönetir. Şirkette herkes aynı anda hem görev tamamlayan hem de görev atayan pozisyondadır. Ayrıca, temel işletme yönetimi için gerekli bir CRM çözümü olduğundan her büyüklükte ve her sektörden şirket bu çözüme ihtiyaç duyar ve kullanır.

İş ve görev takibi çözümü, işlerinizi ve görevlerinizi organize etme ve başlangıçtan kapanışa kadar izleme ve yönetme sürecidir.

Çoğunlukla, şirketler CRM programına yatırım yaptıklarında, esas olarak bunun müşteri deneyimi ve satış tarafına odaklanırlar. Ancak CRM programları, şirketlerin kendi iç işlerindeki üretkenliklerini ve etkinliklerini artırmalarına da yardımcı olan çok güçlü çözümler içerir. Onlardan biri de iş ve görev takibi / yönetimi çözümüdür. Bu çözümle müşteri ve tedarikçilerinize de görevler atayabilirsiniz ancak çoğunlukla bu fonksiyon şirket içi işler ve görevlerde kullanılır.

Kendi kişisel zamanınızı ve görevlerinize yönetmenize yardımcı olan güçlü bir çözümdür. Bundan daha önemlisi ekibinizin ve sorumlu olduğunuz tüm organizasyonun iş süreçlerini ve görevlerini etkili ve verimli bir şekilde bütüncül bir bakış açısıyla kolaylıkla yönetmenize yardımcı olur. Bu, görevlerinizi tamamlamak için daha fazla zaman harcamanıza ve onları yönetmek için daha az zaman harcamanız anlamına gelmektedir.

Proje yönetiminde ekip üyelerine bir zamana bağlı olarak atanan görevler başta olmak üzere ERM CRM platformunun diğer tüm çözümleriyle (temel CRM, satış, servis ve pazarlama çözümleri) entegre çalışması bu çözümü merkezi ve vazgeçilmez yapar.

 • İşleri ve görevleri düzenlemenize, atamanıza ve önceliklendirmenize yardımcı olur.
 • İş ve görevlerin ilerleme aşamalarını izlemenizi kolaylaştırır.
 • Hedefler belirlemenize, çıktıları takip etmenize ve son teslim tarihlerini yönetmenize olanak tanır.
 • İş akışlarını kolaylaştırmak için kapsamlı, özelleştirilebilir seçenekler sunar.
 • Tüm görevleri kendi başınıza hatırlama ihtiyacını ortadan kaldırır ve zamanında hatırlatmalarla sizi takipte tutar.
 • Ekip iş birliğini güçlendirir. İş ve görevler için ekip üyelerinin gelişim alanlarını tespit etmenize ve etkili geri bildirim vermenize imkan tanır.
 • Aksayan iş ve görevlerle ilgili riskleri yönetmenize yardımcı olur.
 • İş ve görevleri tamamlama aşamalarında şirket çalışanlarının elde ettiği deneyimlerin yazılı olarak kaydedilmesine ve bunların analiz edilmesine altyapı sağlar. Kurumsal hafızayı güçlendirir.

Kontak Yönetimi

Kontak yönetimi çözümümüz her sektörden her büyüklükte firmaya kolaylıkla uyarlanabilen ölçeklenebilir, özelleştirilebilir, kapsamlı ve hazır bir çözümdür. 3 kullanıcıdan 10.000+ kullanıcıya kadar bir çok farklı sektörden müşterimiz kontak yönetim çözümünü şu an kullanmaktadır.

ERM Kontak Yönetimi çözümü, ERM CRM programının Temel CRM çözümü altında yer almaktadır.  Müşterilerin en çok tercih ettiği son derece güçlü bir yönetim aracıdır. ERM kontak yönetim çözümünü popüler yapan temel fonksiyonlar şunlardır:

 • Form tasarım sihirbazı ile müşteri kartına işletmenizin ihtiyaçlarına özel dilediğiniz kadar data alanı ekleyebilir ve müşteri iletişim formunu şirketinize özel özelleştirebilirsiniz.
 • Müşteriye kişi ve firma iliştirerek sadece müşteriyi değil ilişkiler ağını da tek bir yerden izleyebilir ve yönetebilirsiniz.
 • Müşteri tekilliği sihirbazıyla mükerrer müşteri kayıtlarını tespit eder ve girilmesini engellersiniz.
 • Müşteri verilerini toplu olarak excel ile yükleyebilirsiniz.
 • Mobil CRM ile çalışanlarınız 7/24 müşteri bilgilerini görebilir, güncelleyebilir veya yeni müşteriler ekleyebilir.
 • Müşteri verilerinizi merkezi bir veritabanında toplamanın yanında yetkilendirme fonksiyonuyla çalışanlarınızın müşteri verilerine erişimini kurallara bağlayabilirsiniz.
 • Tüm müşteri bilgilerinize izleme listeleri yardımıyla kolayca erişir, verileri süzer, sınıflandırır, excele aktarabilirsiniz.
 • Müşterilerinizle ilgili tüm etkinlikleri ve iliştirilen dokümanları tek bir yerden müşteri tarihçesinden takip edebilirsiniz.

ERM CRM programımız 20+ yıllık bir süreçte farklı büyüklükteki ve sektörlerdeki firmaların gerçek sorunlarını çözerek altyapısını ve güvenliğini güçlendirmiş kapsamlı ve hazır çözümler platformudur. Sisteme giriş aşamasındaki güvenlik kontrolleri ve CRM programı içindeki verilere erişimin yetkilendirilmesine kadar bir çok fonksiyon içermektedir. Bunun yanında son derece güçlü müşteri tekilliği sihirbazımız ile mükerrer müşteri girişleri toplu veya tekli girişlerde tespit edilmektedir. Ayrıca, müşteri veri girişlerinde alan tipine göre kontroller yapılarak veri kalitesi iyileştirilmektedir.

ERM Kontak Yönetimi, 20+ yıllık tecrübeyle oluşturulmuş kapsamlı ve hazır bir çözümdür. Şirketinizin ihtiyaçlarına özel olarak özelleştirebilirsiniz. Kontak yönetim çözümünü uygulamaya almak taşınacak verilerin karmaşıklığı ve müşteri kartlarında yaratılacak yeni alanların sayısı ve niteliğine göre değişkenlik arz eder. Bununla birlikte, müşteri verileriniz sade ise ve çalışmalarınız hazır ise çok hızlı bir şekilde birkaç günlük bir uyarlama çalışmasıyla kontak yönetim çözümümüzü hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kontak yönetimi, müşteriler ve potansiyel müşterilerle olan ilişkileri yönetmek için kullanılan bir süreçtir. İşletmeler bu süreci temelde müşteri verilerini ve iletişim bilgilerini düzenli ve etkili bir şekilde yöneterek yapar. Kontak yönetimi, CRM programlarının en temel ve merkezi fonksiyonudur. CRM yazılımı içindeki diğer tüm modüller ve çözümler kontak yönetimi altyapısını kullanmak zorundadır.

CRM, müşteri ilişkilerinin güçlendirilmesi, satışların artırılması ve müşteri memnuniyetinin sağlanması için önemli bir araçtır. Kontak yönetimi, müşterilerle olan tüm etkileşimleri ve iletişimi izleyerek, müşteri bilgilerini güncel tutmayı, potansiyel müşterileri belirlemeyi ve müşteri taleplerine hızlı ve etkili şekilde yanıt vermeyi amaçlar. Bu süreç, müşteri deneyimini iyileştirirken, şirketin müşteri tabanını genişletme ve sadık müşteri ilişkileri kurma stratejilerini destekler.

Kurumsal E-Posta Yönetimi

Öncelikle belirtelim ki çözümümüz bir e-posta istemcisi (e-mail client software) uygulaması değildir. Şirketinizde günlük hayatınızda kullandığınız e-posta uygulamanızı (Microsoft Outlook, Gmail, vs.) hazır servislerimizle ERM CRM platformuna çift yönlü entegre ederek çözümümüzün fonksiyonlarından ve avantajlarından hemen yararlanmaya başlarsınız.

Microsoft Outlook uygulaması başta olmak üzere tüm e-posta uygulama servisleriyle entegre ve çift yönlü çalışmaktadır.

Kurumsal e-posta yazışmalarınızı ERM CRM platformu içinde yönetmeye başladığınızda her e-posta iletisi bir müşteri kaydının, bir CRM fonksiyonunun, bir çözüm sürecinin parçası haline gelmektedir. Şirketinizin kurumsal e-posta yazışmalarını yetkilendirme kuralları dahilinde tek bir yerden izleyebilmek, onlara kolayca erişebilmek ve müşteri kartlarında ve müşteri tarihçeleri içinde izini sürebilmek, bu yazışmalar üzerinden kolaylıkla CRM çözüm süreçlerini tetikleyebilmek eşine az rastlanır bir konfordur.  Biri bin yapma sihridir. Kurumsal hafızayı güçlendirme ve farklı uygulamaların sinerjisini yüksek bir değere dönüştürmedir.

Önde gelen avantajlarını özetlersek:

 • Kurumsal e-posta yazışmalarınızı tek bir uygulama içinden yapar ve yönetirsiniz.
 • Kurumsal e-postalarınızı kullanarak dilediğiniz CRM çözüm süreçlerini tetikleyebilir ve e-postaları bu süreçlerin bütünleşik bir parçası haline getirebilirsiniz. CRM programı kullanmadan önce e-posta kutunuzda sadece tek başına bir değer ifade eden mesaj içeriğiniz şimdi sinerjinin gücüyle onlarca fonksiyonun bütünleşik bir unsuru olma imkanına kavuşur.
 • Önemli kurumsal e-posta yazışmalarınızı merkezi bir veri tabanında saklarsınız. Bunlara tek bir yerden sorgular ve kolayca erişirsiniz.
 • Kurumsal e-posta yazışmalarınızı güvenle korursunuz.
 • Kurumsal e-postalarınızı müşterilerle ve iş süreçlerinizle ilişkili olarak geçmişe yönelik olarak izleyebilirsiniz.
 • Sık kullandığınız e-postalarla ilgili şablonlar oluşturarak her seferinde benzer mesaj içeriği hazırlamakla uğraşmazsınız.
 • E-posta yazışmalarında zamandan ve maliyetlerden tasarruf eder, önemli müşteri yazışmalarının kaybolma riskini sıfırlayarak ticari risklerinizi ortadan kaldırırsınız.

Kurumsal e-posta yönetimi çözümümüz her sektörden her büyüklükte firmaya kolaylıkla uyarlanabilen ölçeklenebilir, özelleştirilebilir, kapsamlı ve hazır bir çözümdür.

Ortak Doküman Yönetimi

Ortak Doküman Yönetimi, belgelerin oluşturulmasından, depolanmasından, erişilmesinden, paylaşılmasından, korunmasından ve imha edilmesinden sorumlu olan bir dizi süreç ve uygulamadır. Bu yönetim sistemi, iş birliğini artırmayı, belge güvenliğini sağlamayı ve verimliliği artırmayı hedefler.

Ortak doküman yönetim çözümümüzüm şirketlere sağladığı temel faydalar şunlardır:

 • Google Drive ile entegre çalışır. Sunucularınızda doküman yönetimi için kaynak ayırmanıza gerek olmaz.
 • Değerli ve sık kullanılan dokümanlarınızın iş süreçleriniz için ortak kullanımını sağlar.
 • ERM CRM’in web ve bulut tabanlı teknolojik altyapısı sayesinde çalışanlarınız dünyanın her yerinden ve her zaman dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil telefonları ile dokümanlara kolaylıkla erişip paylaşabilirler.
 • Dokümanlarınızın dijitalleştirilmesine, güvenle saklanmasına ve ortak kullanımına yardımcı olur.
 • Yetkilendirme yoluyla dokümanlarınızın ve verilerinizin gizliliğini korur.
 • Ekip halinde bir doküman üzerinde çalışmaya imkan sağlar.
 • Doküman aramaya harcanan zamandan veya ortak ve sık kullanılan dokümanları e-posta yoluyla paylaşma operasyonlarından tasarruf etmenizi sağlar.

Ortak doküman yönetimi çözümümüz hazır ve temel bir uygulamadır. Her büyüklükte şirket için katma değer sağlayan gerekli bir çözümdür.

Proje Yönetimi

Proje yönetimi, kararlaştırılan parametreler dahilinde proje kabul kriterlerine göre belirli proje hedeflerine ulaşmak için süreçlerin, yöntemlerin, becerilerin, bilginin ve deneyimin uygulanmasıdır. Proje yönetimi, sınırlı bir zaman çizelgesi ve bütçe ile sınırlandırılmış nihai çıktılara sahiptir. Zaman, maliyet ve kalite her projenin yapı taşlarıdır. Bir iş sürecini iyileştirmek için yazılım geliştirmek, bir otoyol inşa etmek, yeni bir ürün tasarlamak, yeni bir organizasyon oluşturmak- bunların hepsi proje örnekleridir.

Proje yönetimi çözümü, projenin planlanması, yürütülmesi, izlenmesi ve kontrol edilmesini sağlayan aynı zamanda proje yöneticilerinin ve ekiplerinin proje hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir yazılımdır.

Proje yönetimi çözümümüz işletmelerin projelerini daha verimli ve etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Bunu yaparken sağladığı temel faydaları şu başlıklar altında özetleyebiliriz:

 • Projelerin başarılı olma olasılığını artırır ve riskleri azaltır.
 • Proje maliyetlerini düşürür.
 • Projelerin zamanında ve bütçe dahilinde tamamlanmasına katkıda bulunur.
 • Ekipler arası iletişimi ve iş birliğini güçlendirir.
 • Belgelendirme ve deneyim bilgi tabanı oluşturur.
 • İzlenebilirliği ve şeffaflığı artırır.

 

Proje yönetimi çözümümüz modern proje yönetimi metodolojilerinden ilham alınarak tasarlandı. CRM platformunun harika özellikleriyle ve çözümleriyle (form tasarım sihirbazı, iş ve görev takibi, toplantı yönetimi, aktivite yönetimi, dokümantasyon yönetimi, takvim ve planlama, hatırlatma ve eskalasyon, dashboard, raporlama ve analiz araçları vs.) güçlendirildi. Şirketinize özel dashboard ekranları tasarlanarak her projenin ilerleme durumunun tam bir görünümünü elde edebilirsiniz. Tüm projelerin gerçekleşen çıktılarını arşivleyebilirsiniz.

 

Gelişme ve değişme dinamiğine sahip olan her şirket proje çalışmaları yapar. Bir şirkette proje çalışmaları varsa proje yönetimi de olacaktır. Proje yönetimi varsa bunu kolaylaştıran bir çözüme de ihtiyaç her zaman vardır. Çok sık proje yapan, aynı anda birden fazla projeyi yürüten, büyük bir proje yöneten ve proje yönetimini önemseyen şirketler için çözümümüz temel bir ihtiyaçtır.

Randevu Yönetimi

Randevu yönetimi, işletmelerin ve profesyonellerin müşteri randevularını, toplantıları ve etkinlikleri düzenlemek, takip etmek ve optimize etmek amacıyla kullanılan bir yönetim süreci veya yazılım çözümüdür. Bu yönetim süreci veya yazılım, randevu almak, randevuları planlamak ve takvimlendirmek, müşteri ilişkilerini yönetmek, personel ve kaynakları organize etmek ve randevu verimliliğini artırmak için kullanılır.

Randevu yönetimi çözümümüzün ana katkılarını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Müşteri randevularını detaylı bir şekilde kaydetmek, planlamak, takvimlendirmek, doğru ekip üyesine tahsis etmek
 • Hem müşterilere hem de ekip üyelerine zamanında otomatik bilgilendirme ve hatırlatmalar yapmak
 • Yaklaşan randevuları etkili bir şekilde yönetmek
 • Randevu iptallerini önceden belirlemek ve kaynak verimliliğini artırmak
 • Randevu iptallerinin neden analizlerini kaydetmek
 • Randevu sonrası müşteriye sağlanan hizmetin kalitesini ve memnuniyetini hazır anketlerle ölçmek ve puanlamak
 • Randevu sürecini optimize etmek ve randevu karmaşasını etkili bir şekilde yönetmek

Randevu yönetimi, bir dizi farklı endüstri ve işletme türü için önemlidir. Doktor ofisleri, spor ve fitness merkezleri, güzellik ve estetik merkezleri, eğitim kurumları, hukuk ve finans danışmanları, hastaneler, müşteri hizmetleri ofisleri müşterilerin randevularını düzenlemek ve takip etmek amacıyla randevu yönetimi yazılımları kullanırlar.

Şirket İçi Helpdesk

Şirket içi helpdesk (yardım masası) çözümü, bir şirketin çalışanlarından gelen teknik destek, bilgi talebi ve sorun çözme isteklerini tek bir platform üzerinden yönetmesine yardımcı olan bir yazılım sistemidir. Bu tür bir çözüm, şirketin içerisinden gelen çağrılara yanıt vererek sorunların veya taleplerin hızlı bir şekilde çözülmesini sağlar.

Şirket içi helpdesk (yardım masası) çözümümüzün şirketlere sağladığı önde gelen faydaları şu şekilde özetleyebiliriz:

Çalışan Memnuniyeti: Şirket içi helpdesk çözümümüz, çalışan sorunlarını hızlı ve etkili bir şekilde çözmeyi sağlar. Çalışanlar, ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt aldıklarında daha memnun olurlar ve daha mutlu çalışırlar.

Verimlilik Artışı: Helpdesk (Yardım Masası) çözümümüz, sorguları, sorunları ve talepleri organize eder ve izler. Bu, çalışanların daha verimli bir şekilde çalışmalarına ve işlerini daha hızlı tamamlamalarına yardımcı olur.

İş Sürekliliği: Arızaların veya sorunların hızlıca çözülmesi, iş sürekliliğini destekler. Bu şekilde organizasyonlar, iş aksamalarını minimumda tutabilirler.

Raporlama ve Analiz: Helpdesk (yardım masası) çözümümüz, organizasyonlara kullanıcı aktivitesi, performans istatistikleri ve diğer önemli veriler hakkında bilgi sağlar. Bu veriler, karar verme süreçlerini geliştirmek ve zayıf noktaları tespit etmek ve iyileştirmek için kullanılır.

Dokümantasyon ve Bilgi Tabanı Oluşturma: Helpdesk (yardım masası) çözümümüz, çalışan sorunlarına ve çözümlerine dair kapsamlı bir veri tabanı oluşturur. Bu, gelecekte benzer sorunlarla karşılaşıldığında çözümleri daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmayı ve hayata geçirmeyi sağlar.

İş Güvenliği: Helpdesk (yardım masası) çözümümüz, kullanıcıların yetkisiz erişimine karşı koruma sağlar. Bu da, organizasyonun hassas verilerini koruma açısından önemlidir.

Maliyet Azaltma: Helpdesk çözümümüz, manuel iş süreçlerinin otomasyonu ve verimli iş akışları sayesinde organizasyonların işletme maliyetlerini düşürmesine yardımcı olabilir. Eski usulde e-posta yoluyla takip edilen sorun çözme süreçleri Helpdesk çözümümüz ile dijital bir platform ve sistem içinden takip yönetilmeye evrilir.

Yetkinlik ve Eğitim: Helpdesk çözümümüz, çalışanların gelişim alanlarının ve eğitim eksikliklerinin tespit edilmesine ve bu şekilde yetkinlik ve becerilerinin gelişimine yol gösterir.

Ölçerek Yönetme: İş süreçlerini izlemek ve ölçmek, organizasyonların performanslarını sürekli olarak değerlendirmelerine yardımcı olur.

Rekabet Avantajı: Müşteri hizmetleri ve teknik destek kalitesi, organizasyonların rakiplerinden öne çıkmasına katkıda bulunur.

 • Çözümümüz kullanımı kolay olup e-posta tabanlıdır.
 • Web ve mobil altyapısıyla kullanıcılar her yerden 7/24 erişilip destek çağrısı açabilir ve destek alabilir.
 • Açılan çağrılar hem çözüm içinden hem de e-posta yazışmaları üzerinden kolaylıkla takip edilebilir.
 • Çözüm bekleyen destek çağrılarının görsel Dashboard ekranlarından 360 derece izlenebilir.
 • Detaylı çağrı formları oluşturulabilmesi, sürecin şirket ihtiyaçlarına göre esnek bir şekilde tasarlanabilmesi çözümümüzün güçlü yönlerindendir.
 • Memnuniyet anket özelliği, dokümantasyon ve bilgi tabanı altyapısı, gelişmiş raporlama ve analiz araçları çözümümüzün popülaritesini güçlendirmektedir.
 • Hatırlatma bildirimleri ile çözüm hızının artırılmasına katkıda bulunur.

Şirket İçi Helpdesk çözümümüzü her sektörden her büyüklükte işletme kullanabilir. Bununla birlikte, çalışan sayısının fazla olduğu, farklı lokasyonlarda iş birimleri olan, yazılım veya teknolojik cihaz kullanımı yoğun olan şirketler için temel bir ihtiyaçtır.

Tahsilat Yönetimi

Tahsilat veya alacak yönetimi, bir işletmenin satış sonrası müşterilerinden alacaklı olduğu miktarı zamanında planlı bir şekilde tahsil etme sürecini ifade eder. Bu süreç, işletmelerin müşterilerinden tahsil edilmesi gereken alacakları izlemelerini, yönetmelerini ve tahsilat süreçlerini optimize etmelerini sağlar.

Tahsilat yönetiminin temel amacı, işletmelerin likiditesini artırmak, nakit akışını düzenlemek ve finansal istikrarlarını korumaktır. Bu süreç, müşterilere yapılan satışların karşılığında beklenen ödemelerin zamanında ve eksiksiz olarak alınmasını sağlamayı ve sürdürülebilir büyümeyi hedefler.

Tahsilat yönetimi genellikle aşağıdaki unsurları içerir:

 • Tahsilat politikalarının belirlenmesi
 • Fatura ve tahsilat takibi
 • Ödeme hatırlatmaları
 • Gecikmiş ödemelerin incelenmesi ve çözüm politikaları
 • Müşteri ilişkileri yönetimi

Tahsilat veya alacak yönetimi çözümümüzün şirketlere temel faydaları şunlardır: 

 • ERP sistemlerinden anlık müşteri borç bilgisini alır ve tahsilat listeleri oluşturur.
 • Excel ile takibi yapılacak tahsilat listesi yükleyebilirsiniz.
 • Tahsilat aramaları için otomatik ve manuel görevlendirmeler oluşturur.
 • Sanal pos entegrasyonuyla hızlı tahsilat gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde muhasebe işlemlerinde operasyonel verimlilik sağlar. Müşteriye ve muhasebe biriminde çalışanlarınıza zaman kazandırır.
 • Otomatik bilgilendirme ve hatırlatmalarla tahsilat sürecini hızlandırıp daha etkili takip etmenize katkıda bulunur.
 • Müşterilerinizin tüm ödeme geçmişlerini ve tahsilat aktivitelerini tarihçe içinde takip edebilirsiniz. Bu şekilde kurumsal hafıza oluşturur.
 • Tahsilat süreçlerinizin etkinliğini ve verimliliğini katlar.
 • Müşterilerinizle olan iletişiminizi güçlendirir. Verimsiz iletişimi ve iletişim kazalarını önler.

Hazır ERP entegrasyonlarımızdan birini (Logo, Netsis, Mikro, Uyumsoft, IFS, ETA vb.) kullanıyorsanız tahsilat yönetimi çözümümüzü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunların dışında bir muhasebe yazılımı kullanıyorsanız bir uyarlama entegrasyonu yapmamız gerekir veya excel üzerinden alacak listelerini yükleyerek çözümümüzü kullanabilirsiniz.

Tahsilat yönetimi çözümümüz temel bir CRM uygulamasıdır. Hemen hemen her şirketin vadesi gelmemiş alacağı vardır. Tahsilat süreci olan her şirket için çözümümüz uygundur. Bunun yanında müşteri sayısı fazla, alacak döngüleri yoğun ve tahsilat sorunu belirgin olan firmalar için çözümümüz temel bir ihtiyaçtır.

Temel CRM

“Temel CRM” sınıflandırması diğer CRM programlarında çok rastlanmayan bir uygulamadır. Sektöründen ve büyüklüğünden bağımsız olarak her işletmenin kurulur kurulmaz icra edeceği ortak faaliyetleri vardır. Örneğin, her işletmenin müşterisi vardır ve müşterileriyle iletişim etkinliklerinde bulunur. İşletme sahibinin kendi ve çalışanlarının iş ve görevleri vardır, bunlar takip edilmek ister. İşte en temel düzeyde tüm şirketler için ortak olan faaliyetler esas alınarak geliştirilmiş çözümlere biz “Temel CRM” diyoruz.

ERM CRM’in en önemli farklılığı müşterilerine ihtiyaçlarına uygun çözümleri seçebilme ve oluşturma esnekliği sağlamasıdır. “İhtiyacın kadar kullan ve ihtiyacın kadar öde” temel iş prensibimizdir. ERM CRM olarak biz modül değil çözüm satıyoruz. Her işletmenin satış, servis veya pazarlama çözümlerine ihtiyacı bulunmaz.

Temel CRM çözümlerimizin işletmenize sağladığı katkıları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Müşteri verilerini düzenler ve merkezileştirir.
 • İş verimliliğinizi artırır.
 • Müşteri iletişiminizi geliştirir.
 • İş görevlerinizi düzenler ve etkili takip etmenizi sağlar
 • Zaman yönetiminizi iyileştirir.
 • Dokümantasyonu kolaylaştırır.
 • Toplantı verimliliğinizi artırır.
 • Proje izleme ve yönetme kolaylığı sağlar.
 • Müşteri memnuniyetini ve sadakatini artırır.
 • Tahsilat sürecinizi etkinleştirir.
 • Personel izin ve masraf yönetimini düzenler.
 • Ürün sevk sürecinin yönetimini geliştirir.
 • Çalışanlarınıza iş uygulamaları için güçlü yardım masası çözümü sunar.
 • Varlık ve zimmet takibini kolaylaştırır.

Temel CRM çözümlerimizi özel ve farklı yapan temel özellikler şunlardır:

 • Çok fazla çözüm seçeneğinin olması
 • ERM CRM’in kapsamlı çözümleriyle tek bir platform üzerinde bütünleşik çalışması
 • Günlük uygulamalarınıza ve yaygın kullanılan ERP yazılımlarına kolaylıkla entegre olması
 • Firmanızın özel ihtiyaçlarına göre hızlıca uyarlanabilmesi ve size özel süreçlerin tasarlanabilmesi
 • Dashboard, raporlama ve veri izleme altyapısının gelişmiş olması
 • Kullanımının kolay olması
 • 20+ yıldır her sektörden her büyüklükte firmada çalışıyor olması ve sürekli geri bildirimlerle fonksiyonel derinliğinin artırılması

Evet, çözümlerimiz kullanıma hazırdır. Yapacağımız sadece şirket ihtiyaçlarınıza göre temel CRM çözümlerimizi kısa süre içinde size uyarlayıp özelleştirmektir.

Toplantı Yönetimi

Etkili toplantı yönetimi, işletmelerin toplantıları daha üretken, odaklı ve sonuç odaklı bir şekilde yönetmelerini sağlayan bir dizi iyi uygulama ve stratejiyi içerir. İşte etkili toplantı yönetimi için bazı temel prensipler:

 • Amaç ve hedef belirleme
 • Doğru katılımcı seçimi
 • Gündem oluşturma ve önceden paylaşma
 • Zaman yönetimi
 • Katılım ve iletişim
 • Tartışmaları yönetme
 • Not tutma ve kararlar alma
 • Toplantı sonrası eylem adımları ve takip
 • Toplantı değerlendirmesi

Toplantı yönetimi yazılımımızın güçlü yönleri şunlardır:

 • Microsoft Outlook ve Google Takvim ile çift yönlü entegrasyonun olması ve tüm toplantı planlarının bu uygulamalar üzerinden organize edilebilmesi
 • Toplantı gündeminin katılımcılarla birlikte dinamik bir şekilde belirlenebilmesi
 • Toplantı çıktıları için ERM CRM içinden görevlendirme yapılması ve sonuçlarının takip edilmesi
 • Tüm toplantı aktivitelerinin, karar ve aksiyonlarının arşivinin tutulması, raporlanabilmesi ve analiz edilmesi
 • Toplantı öncesinde ve sonrasında tüm sürecin otomatik bildirim ve hatırlatmalarla yönetilmesi
 • Toplantı verimliliğinin anketler yoluyla ölçülmesi

Toplantı yapan ve toplantı kararlarının takibini önemseyen her şirket için harika bir çözümdür. Özellikle rutin ve büyük toplantıların sekretaryasını takip eden çalışanların işlerini kolaylaştırmakta ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Zimmet Yönetimi

Zimmet yönetimi çözümü, işletmelerin fiziksel envanterini (demirbaş, cihaz, ekipman, bilgisayar, cep telefonu, şirket araçları, ofis malzemeleri vb.) daha etkili bir şekilde izlemelerine, kaydetmelerine, yönetmelerine ve denetlemelerine yardımcı olan bir yazılım veya sistemdir. Zimmet, bir varlığın atanmış kişi veya departman tarafından kullanılmasını veya sorumluluğunu temsil eder. Zimmet yönetimi, şirketlerin bu varlıkların doğru kişilere tahsis edilmesini, kullanımını izlemelerini, kaybolmasını veya kötüye kullanılmasını önlemelerini sağlar.

Zimmet Yönetimi Çözümümüzün sağladığı faydaları şu şekilde özetleyebiliriz:

Varlık İzleme: İşletmenizin tüm varlıklarını kaydetme ve izleme yeteneği sağlar.

Zimmet Atama: Her varlığın sorumlusu veya kullanıcısı belirlenir ve zimmetlenir. Bu şekilde varlıklarınızın zayi olma riski azalır.

Yasal Koruma: Varlıklarınızın sorumlularını belirleyerek, kullanıcı kaynaklı bir zarar oluşması durumunda yasal olarak rücu etme imkanını kolaylaştırır.

Zimmet Geri Alma: Bir varlığın kullanımı sona erdiğinde veya bir kişi şirketten ayrıldığında, zimmetin geri alınmasını sağlar.

Raporlama ve Analiz: Varlıkların kullanımı hakkında raporlar oluşturur ve verileri analiz eder, böylece organizasyonlar daha iyi kararlar almanızı sağlar.

Güvenlik: Varlıkların izinsiz kullanımını önlemek için güvenlik kontrolleri sağlar.

Bakım ve Tamir: Varlıkların bakım ve tamir süreçlerini izler ve yönetir.

İş Sürekliliği: Varlıkların eksiksiz ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak iş sürekliliğini destekler.

 • Fiziksel varlıklar kayıt formunun firmalara göre uyarlanabilmesi
 • Zimmetleme süreci için onay akışı işletilmesi
 • Zimmete konu fiziksel varlığın satın alınmasından tekrar satılması veya ıskartaya çıkartılması anına kadar olan tüm aşamaların geçmişe yönelik olarak izlenebilmesi
 • Doküman yönetim sistemi altyapısının kullanılması

Her şirketin faaliyetlerini sürdürmesi için ekipman, cihaz ve demirbaş kaynaklarına ihtiyacı vardır. Bu yüzden zimmet yönetimi çözümümüz her şirketin kullanacağı temel bir CRM uygulamasıdır. Bunun yanında çok fazla sayıda fiziksel varlığa sahip şirketler için zaruri bir ihtiyaçtır.

Pazarlama İçin CRM Çözümleri

Pazarlama İçin CRM

Pazarlama için CRM çözümleri, pazarlama ekiplerinin müşteri verilerini toplaması, yönetmesi ve analiz etmesi için kullanılan bir yazılımdır. Bu veriler, müşteri segmentasyonlarını oluşturmak, hedefli kampanyalar yürütmek, daha fazla müşteri kazanmak, marka bilinirliğini artırmak ve müşteri deneyimini iyileştirmek için kullanılır.

CRM Pazarlama çözümlerimizin işletmeniz için önde gelen avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hedefli ve kişiselleştirilmiş kampanyalar yürütmenizi, pazarlama faaliyetlerinizin daha verimli olmasını sağlar.
 • Daha kaliteli leadler (muhtemel fırsatlar) yakalamanızı sağlar.
 • Daha kaliteli satış fırsatları ile satış döngünüzü kısaltır.
 • Müşteri verilerinizi merkezi bir yerde toplamanızı ve yönetmenizi sağlar.
 • Veri analizleri ile pazarlama ekiplerini daha kaliteli kararlar almasına yol gösterir.
 • Müşteri ilişkilerini ve sadakatini güçlendirmenize yardımcı olur.
 • Tekrarlı satışları artırır.
 • Marka bilinirliğinizi artırır.

CRM pazarlama çözümlerimizi özel ve farklı yapan temel özellikler şunlardır:

 • ERM CRM’in kapsamlı çözümleriyle tek bir platform üzerinde bütünleşik çalışması
 • Günlük uygulamalarınıza kolaylıkla entegre olması,
 • Firmanızın özel ihtiyaçlarına göre hızlıca uyarlanabilmesi ve size özel süreçlerin tasarlanabilmesi
 • Dashboard, raporlama ve veri izleme altyapısının gelişmiş olması
 • Kullanımının kolay olması

Evet, CRM satış çözümlerimiz kullanıma hazırdır. Yapacağımız sadece şirket ihtiyaçlarınıza göre çözümlerimizi size uyarlayıp özelleştirmektir.

Pazarlama Kampanyaları Yönetimi

Pazarlama kampanyaları yönetimi; işletmelerin belirli bir hedefe ulaşmak için kampanyalar planlama, yürütme, takip etme ve analiz/optimize etme sürecidir.

Bu süreç, belirli bir süre içinde gerçekleştirilen pazarlama faaliyetlerini içerir ve genellikle belirli bir ürün, hizmet veya teklifi tanıtmayı, müşteri ilgisini artırmayı, marka bilinirliliğini sağlamayı ve satışları teşvik etmeyi amaçlar.

Pazarlaman kampanyalarının ana aşamaları genelde şu şekildedir.

 • Strateji ve Planlama
 • Hedef Kitle Belirleme
 • Kanal Seçimi
 • Takvim ve Zaman Çizelgesi
 • Mesaj ve İçerik
 • Yaratıcı İşler ve Tasarım
 • Uygulama
 • Takip ve İzleme
 • Optimizasyon

Çözümümüzün temel faydası, şirketlerin ERM CRM platformunun tüm sofistike altyapısını bütünleşik bir tarzda kullanarak pazarlama kampanyalarını verimli bir şekilde yönetmelerini kolaylaştırmasıdır.

Bunun yanında pazarlama ekiplerinin, kampanya planlama ve yürütmeyi daha küçük görevlere ayırarak etkili bir şekilde yönetmesine, bu görevleri doğru sorumlulara atamasına ve yürütme sırasında kampanyanın ilerleme aşamalarını izlemesine yardımcı olur.

Tele-marketing, e-posta pazarlama, SMS pazarlama, mektup gönderimi, etkinlik pazarlama, numune ve katalog gönderimi başta olmak üzere sosyal mecralarda icra edilen kampanyalar da dahil her türlü pazarlama kampanyalarının yönetimini destekler.

Müşteri ilgisini çekmek, ürün ve hizmetleriyle ilgili farkındalık oluşturmak, müşteri tabanını genişletmek, satışlarını teşvik etmek, marka bilinirliliğini artırmak isteyen her şirket için güçlü bir çözümdür.

Saha Pazarlama Yönetimi

Saha pazarlama yönetimi, işletmelerin potansiyel ve mevcut müşterileri ile yüz yüze etkileşime girmesine imkan tanıyan pazarlama stratejilerini yönetme sürecidir. Bu yaklaşım, ürünlerin veya hizmetlerin hedef kitlesiyle daha yakından bağ kurmayı amaçlar.

Mağaza içinde tanıtımları, numune dağıtımları, etkinlikler, fuarlar, konferanslar, hedefli doğrudan satış promosyonları, deneyimsel pazarlama, saha araştırmaları, saha denetimleri, yüz yüze müşteri görüşmeleri, webinarlar, eğitim ve bilgilendirme aktiviteleri önde gelen saha pazarlama faaliyetleri arasında yer almaktadır.

Çözümümüzün temel faydası, şirketlerin ERM CRM platformunun tüm sofistike altyapısını bütünleşik bir tarzda kullanarak saha pazarlama faaliyetlerini etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmasıdır.

Bunun yanında çözümümüz pazarlama ekiplerinin, saha pazarlama faaliyetlerini daha küçük görevlere ayırarak verimli bir şekilde yönetmesine, bu görevleri doğru sorumlulara atamasına ve görevlerin ilerleme aşamalarını izlemesine yardımcı olur.

Saha pazarlama çözümümüzle geçmişe yönelik tüm pazarlama faaliyetlerinizi inceleyebilir ve kaydedilen deneyimlere erişebilirsiniz. Her bir faaliyet kurumsal deneyim havuzunda yol gösteren bir iç görü oluşturur.

Genel olarak, saha pazarlama yönetimi çözümümüz, müşteri odaklı olup fiziksel etkileşimlere dayalı pazarlama stratejilerini benimseyen her şirket için uygundur.

Lead Yönetimi

Bir “lead”, potansiyel bir müşteri adayını temsil eder ve genellikle işletmenin ürün veya hizmetine ilgi gösteren, iletişim bilgilerini paylaşmış, daha fazla bilgi almak isteyen veya belirli bir aksiyonu tamamlamış kişiyi tanımlar. “Lead”ler (muhtemel fırsatlar), genellikle web siteleri, sosyal medya platformları, e-posta pazarlama kampanyaları ve diğer pazarlama faaliyetleriyle elde edilir. Lead’ler, işletmelerin satış sürecinin ilk aşamasındadır ve işletmenin bu potansiyel müşterileri ürün ve hizmetlerini almaya ikna ederek aktif müşteriye dönüştürmesi gerekir.

Muhtemel fırsatta potansiyel müşteri adayı, işletmenin ürün veya hizmetine ilgisini ortaya koyar, iletişim bilgisini paylaşır, bilgi almak istediğini gösterir. İşletme bunun üzerine muhtemel fırsat ile daha yakından ilgilenir ve onun ürün veya hizmetlerini satın alma ihtimalini yüksek görürse muhtemel fırsatı, satış fırsatı aşamasına geçirir.

Müşteri fırsat (lead) yönetimi, müşteri adaylarını (potansiyel müşteriler) çekmek, kaliteli olanlarını tespit edip segmente etmek ve onları müşteriye dönüştürmek için stratejiler geliştirme ve uygulama sürecidir.

İyi yapılandırılmış bir muhtemel fırsat yönetimi güçlü bir CRM yazılımı ile desteklendiğinde aşağıdaki kazanımlar ortaya çıkar:

 • Dönüşüm oranları (conversion rates) artar.
 • Hangi kampanya, pazarlama faaliyetleri ve kanallarının daha kaliteli leadler ürettiği tespit edilir.
 • Potansiyel müşterilerle daha kişiselleştirilmiş iletişim (içerik ve teklifler) ve daha etkili etkileşim sağlar.
 • Satış ekiplerinin daha nitelikli muhtemel fırsatlara (leads) odaklanmasını sağlar. Gereksiz zaman ve kaynak harcamaları azalır.
 • Müşteri sadakati ve memnuniyetini artırır.
 • Uzun vadeli müşteri ilişkilerini güçlendirir.

Muhtemel fırsat (lead) yönetimi genelde 7 aşamadan oluşur:

 1. Lead’ler (muhtemel fırsat) yaratma
 2. Kalifiye leadleri ayırma ve segmente etme
 3. Lead’ler ile ilgilenme ve ilişkiyi besleme
 4. Leadleri önceliklendirme ve puanlama
 5. Belli puanın üzerindeki leadleri uygun satış ekibine tahsis etme
 6. Lead’leri dönüştürme (satış kapatma)
 7. Müşteriye dönüşen leadleri izleme ve ilişkiyi kalıcı kılma

Muhtemel fırsat (lead) yönetimi çözümümüz sizi güçlü araçlarla ve harika çıktılarla donatır. Bunlardan önde gelenleri şunlardır:

 • Çözümümüz, ERM CRM platformunun tüm çözümleriyle bütünleşik çalışır ve tüm çözümler birlikte harika sonuçlar üretir.
 • Özelleştirebilir form tasarım alanlarıyla iş dinamiğinize ve hedeflerinize uygun çok katmanlı muhtemel fırsat kayıt formları oluşturabilirsiniz.
 • Çözümümüz yaygın ERP uygulamalarıyla çift yönlü hızlıca entegre olur. Bu, merkezi veri yönetiminde muazzam bir sinerji yaratır.
 • Tüm muhtemel fırsatlarınızı tek bir merkezi uygulama üzerinde toplar, dağınıklığı, mükerrer ve manuel işlemleri ortadan kaldırırsınız.
 • Web sitenizi ve sosyal medya gibi online kanallarınızı çözümümüze entegre ederek gelir getiren muhtemel fırsatlar (leads) yaratabilirsiniz.
 • Çözümümüzü kullanarak muhtemel fırsatlarınızı sınıflandırır, önceliklendirir, puanlar ve segmente edebilirsiniz. Böylece muhtemel fırsatlar üzerinde odaklı ve hedefli çalışır, satış döngünüzü hızlandırır ve dönüşüm oranlarınızı artırırsınız.
 • Dashboard, izleme menüleri ve raporlama araçlarıyla muhtemel fırsatların yaşam döngülerini bütüncül izler, analiz eder ve kıymetli iç görüler edinirsiniz.

Genel olarak, muhtemel fırsat yönetimi çözümümüz, potansiyel müşteri adaylarını takip etmek, onları ilişkilerini geliştirmek ve satış süreçlerini daha etkili hale getirmek isteyen her sektörlerden tüm şirketler için uygundur.

Veri taşıması (migration) yapmanız gerekiyorsa veya karmaşık ya da büyük miktarda taşınacak veriniz varsa çözümümüzü uygulamaya alma süreniz uzayabilir. Daha önce hiç müşteri fırsat yönetimi yapmamış şirketler için uygulama neredeyse hazırdır. Başlamadan önce ayarlamanız gereken şeyler kayıt formu ve yetki uyarlamalarıdır.

Ürün Katalog Yönetimi

Ürün katalog yönetimi, bir işletmenin ürün verilerini merkezi bir dijital katalog halinde düzenleme, oluşturma ve bakımının yapma sürecidir. Bilgi doğruluğunun tüm satış kanallarında mevcut olmasını sağlamak için açıklamalar, resimler, fiyatlar ve diğer ayrıntılar gibi içeriklerin oluşturulmasını, düzenlenmesini, güncellenmesini ve yayınlanmasını içerir.

Stok kodu ve stok adı belli bir standarda göre oluşturulmalı, sınıflandırmalar doğru bir şekilde yapılmalı, gerekiyorsa ürünün teknik özellikleri ve farklı dillerdeki açıklamaları yazılmalı, fiyat ve maliyet bilgileri girilmelidir. Duruma göre paket ölçüleri, paket miktarları, ağırlıkları vs. gibi detay bilgileri girilmelidir. Yasal zorunluluk gereği yer alması gereken içerikler mutlaka dahil edilmelidir. Verilerin eksiksiz, doğru, güncel ve tutarlı olması son derece önemlidir. Bu bilgileri bazen birden fazla kişi sağlayabileceği için, buna uygun bir iş akışı oluşturulmalı ve son olarak bir kontrol ve onaydan geçirildikten sonra stok kartı aktif hale getirilmelidir. Tüm bunlara ek olarak tüm bu işlemler tek bir uygulama üzerinden yapılmalıdır. Ana verilerin birden fazla uygulama üzerinde güncellenmesi veri tutarsızlığına neden olacaktır.

Çözümümüz ürün çeşitliliği fazla olan, fiyat güncellemeleri dinamik olan, stok ve envanter yönetimi sofistike olan, saha satış promosyon kampanyaları sık olan, e-ticaret işiyle uğraşan, mağazalara, şubelere ve bayi dağıtım ağlarına sahip olan şirketler için idealdir. Bununla birlikte ürün ağaç yapısını CRM içinde yönetmek isteyen her şirket için uygundur.

Çözümümüz hazır olup şirketinizin ürün ağaç yapısına göre hızlıca uyarlanıp konfigüre edilebilir. Şirketinize özel iş akışı ve onay mekanizmalarının oluşturulması için geliştirme uyarlaması gerekir. Mevcut ürünleriniz ERP sisteminiz veya toplu excel ile ERM CRM içine kolaylıkla çekilebilir.

Satış İçin CRM Çözümleri

Satış İçin CRM

Satış için CRM çözümleri, satış fırsatlarınızı daha etkili yönetmenize, tekliflerinizi ve sözleşmelerinizi daha hızlı ve profesyonel hazırlamanıza, satış süreçlerinizi optimize etmenize ve satış gücünüzün performansını analize edip güçlendirmenize ve müşterilerinizle olan etkileşimlerinizi takip etmenize, müşteri verilerinizi yönetmenize yardımcı olan yazılım ve araçlardır.

CRM satış çözümlerimizin işletmenize sağladığı katkıları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Satış süreçlerinizi optimize eder.
 • Daha hızlı ve profesyonel teklif ve sözleşme hazırlamanızı sağlar.
 • Müşteri ve bayi ilişkilerinizi güçlendirir.
 • Satış fırsatlarınızın satışa dönme oranını artırır.
 • Satış gücünüzün iş birliği ve koordinasyonunu kolaylaştırır.
 • Müşteri verilerinizi merkezi bir yerde tutar.
 • Satış performansınız için güçlü analiz ve raporlama araçları sunar.
 • Daha iyi satış tahminleri yapmanıza yardımcı olur.
 • Saha ekiplerinizin mobil ve web tabanlı çözümlerimizle operasyonlarını zamanında ve yerinde yönetmesini sağlar.

CRM satış çözümlerimizi özel ve farklı yapan temel özellikler şunlardır:

 • Çok fazla çözüm seçeneğinin olması
 • ERM CRM’in kapsamlı çözümleriyle tek bir platform üzerinde bütünleşik çalışması
 • Günlük uygulamalarınıza ve yaygın kullanılan ERP yazılımlarına kolaylıkla entegre olması
 • Firmanızın özel ihtiyaçlarına göre hızlıca uyarlanabilmesi ve size özel süreçlerin tasarlanabilmesi
 • Dashboard, raporlama ve veri izleme altyapısının gelişmiş olması
 • Kullanımının kolay olması
 • 20+ yıldır her sektörden her büyüklükte firmada çalışıyor olması ve sürekli geri bildirimlerle fonksiyonel derinliğinin artırılması

Evet, çözümlerimiz kullanıma hazırdır. Yapacağımız sadece şirket ihtiyaçlarınıza göre CRM satış çözümlerimizi kısa süre içinde size uyarlayıp özelleştirmektir.

Satış Fırsatları Yönetimi

Bir müşteri adayını (muhtemel fırsat veya lead) belirlemeniz ile onunla satış anlaşmasını yapmanız veya satışı kaybetmeniz arasındaki kritik aşama sizin “fırsatınızdır”.  Satış fırsatını bir satış anlaşmasına dönüştürmek için satış ekibiniz ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak, satışa karan veren doğru kişilerle etkileşim kurmak, paydaşları sürece dahil etmek, sunumlar ve demolar yapmak, teklifler vermek gibi bir dizi aktivitelere yoğun mesai harcarlar.

Satış fırsatları yönetimi, potansiyel müşteri adaylarını (muhtemel fırsat -leads) ve potansiyel müşterileri (fırsat) gelir kazandıracak şekilde aktif müşteriye dönüştürme sürecidir. Basitçe söylemek gerekirse, bir müşteri adayı satış hattında ilerlediğinde bir fırsat haline gelir. Fırsat yönetimi, satış hunisine (sales funnel) girip kazanca dönüşme potansiyeline sahip tüm olası satış fırsatlarını izleme sürecidir.

Fırsatlar işinizi büyütmek için çok değerlidir ve doğru şekilde yönetilirse satışlarınız ve kârlılığınız artar. Satış kapatmak, kazanan bir satış ekibinden daha fazlasını gerektirir. Bunun için fırsatlarınızı etkili bir şekilde yönettiğinizden ve ekiplerinizi doğru araçlarla donattığınızda emin olmanız gerekir. Özellikle aynı anda birçok fırsatı yönetme durumundaysanız fırsat yolculuğunun her aşamasına hakim olmak, gecikmelere ve müşteri memnuniyetsizliklere yol açmamak ve satışları rakiplerinize kaptırmamak için güçlü bir çözüme ihtiyacınız vardır.

 • Fırsatları izlemenize ve onları kazanan anlaşmalara dönüştürmenize destek olur.
 • Tüm satış sürecini görünür hale getirir, satış hattınızı baştan sona izlemenizi sağlar.
 • Ekiplerin en önemli fırsatlara odaklanmasını sağlar.
 • Satış döngünüzü aşamalara ayırmanıza her adımda önemli olan potansiyel müşterilere öncelik vermenize imkan sağlar.
 • Satış temsilcilerinin satış verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için trendleri ve fırsatları belirlemesine yardımcı olur.
 • Müşteri davranışı ve satış sonuçlarına ilişkin değerli bilgiler sağlar.
 • Satış operasyonlarını otomatikleştirerek satış ekiplerine zaman kazandırır.

Fırsat kaydı sayfasını işinize özel olarak kapsamlı bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Bu şekilde satış fırsatlarıyla ilgili daha derin raporlama ve analiz altyapısı oluşturursunuz. Satış fırsatlarınıza şirketinizin ihtiyaçlarına göre istediğiniz kadar iş akışı eklemleyebilirsiniz. Böylece, satış süreçlerinizin çeşitliliğini büyük bir esneklikle CRM platformumuza taşıyıp yönetme konforuna kavuşursunuz.

Bunun yanında ERM CRM platformunun bütünleşik yapısıyla satış fırsatları yönetimi çözümünü kullanırken diğer CRM fonksiyon ve süreçlerinin sinerjisinden yararlanırsınız. Örneğin, teklif otomasyonu, görev yönetimi ve sözleşme yönetimi çözümleri satış fırsatlarının yönetiminde en sık kullanılan ve harika sonuçlar üreten bütünleşik fonksiyonlardır. Tüm CRM fonksiyonları birbirlerinin destekleyip güçlendirmekte ve kendi bireysel katma değerlerini aşan olağanüstü bir sinerji üretmektedir.

“Satış fırsatları tahmin diyagramı” aracımızı kullanarak görsel olarak satış fırsatlarınızın gelire dönüşme potansiyelini analiz edebilirsiniz.

Gelişmiş dashboard sihirbazımız, izleme, raporlama altyapımız sayesinde satış fırsatlarınıza ilişkin tüm süreçleri ve gelişmeleri şirketinize özel olarak tasarlayıp tek bir yerden izleyebilirsiniz.

Satışlarını ve müşterilerini artırmak, gelirlerini büyütmek isteyen her şirket için harika bir çözümdür. Özellikle sahada geniş bir satış ekibi olan veya dinamik satış fırsatlarına sahip olan şirketler için zaruri bir ihtiyaçtır.

ERM CRM çözümlerimiz hazır çözümler olup kısa sürede şirketlerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir ve hemen uygulamaya alınabilir.

Teklif Hazırlama Programı

Teklif yönetimi veya teklif otomasyonu şirketlerin müşterilere veya potansiyel müşterilere sunacakları tekliflerin oluşturulması, onaylanması, gönderilmesi, takip edilmesi ve analiz edilmesi sürecini ifade eder.

 • Teklif hazırlama ve sunma sürecini otomatikleştirir, manuel ve tekrar eden işleri basitleştirir, zamandan ve kaynaklardan tasarruf edersiniz.
 • Teklif hazırlama sürecini uçta uca yönetir, takip eder ve 360 derece izleyebilirsiniz.
 • Teklif hazırlama sürecinizi dijitalleştirerek tek bir platform üzerinden yönetirsiniz.
 • Daha hızlı teklifler hazırlayarak satış döngünüzü azaltırsınız.
 • Daha doğru ve hatasız teklifler hazırlayarak ticari risklerinizi azaltırsınız.
 • Profesyonel, görsel açıdan etkileyici kurumsal teklifler hazırlayarak müşteri deneyimini iyileştirirsiniz.
 • Müşteri kartı, fırsat ve teklifleri bütünleşik olarak kaydeder ve tek bir yerden takip edersiniz.
 • ERP programlarıyla teklif hazırlama programımızın iki yönlü entegrasyonunun sinerjisinden yararlanırsınız.
 • Farklı teklif tipleri hazırlayabilir, aynı teklifin alternatif versiyonlarını hızlıca üretebilirsiniz.
 • Teklifleriniz üzerinde ekip halinde çalışır, revizyonları birlikte yönetir ve teklif içeriklerinizin daha nitelikli ve müşteri odaklı olmasını sağlarsınız.
 • Daha iyi müşteri deneyimi sağlayarak satış kapama oranınızı iyileştirirsiniz.
 • Takip edilmediği ve zamanında müşteriye dönülmediği için kaçan fırsatları ortadan kaldırırsınız.
 • Tekliflerinize karşı müşteri ilgisini ve tekliflerinizin satışa dönüşme performansını analiz edersiniz.

CRM platformumuz içinde yer alan “teklif hazırlama programının” en güçlü yönü fonksiyonel derinlik açısından son derece kapsamlı ve şirket ihtiyaçlarına göre kolaylıkla uyarlanabilir olmasıdır. Çözümümüz yüzlerce projeden damıtılan tecrübelerle 20+ yıllık bir uzmanlığın birikimiyle geliştirildi ve hazır bir ürün haline getirildi. Teklif hazırlama programımızın sunduğu bazı fonksiyonlar onun daha popüler hale gelmesine katkıda bulundu. Öne çıkan fonksiyonlar şunlardır:

 • Teklif hazırlama sürecini dijitalleştirme
 • Teklif hazırlama sürecinde onay akışlarıyla ekip iş birliğine imkan tanıma
 • Her türlü içerik, derinlik ve görsellikte (kapak sayfası, teklif özeti, ürün görselleri, ürün teknik özellikleri vs.) teklif şablonları hazırlama ve hızlıca üretme
 • Farklı dillerde ve farklı para birimlerinde teklifler hazırlama
 • Proforma formatında teklifler hazırlama
 • Oluşturulan tekliflerin hazır entegrasyonlar sayesinde Mikro, Netsis, Logo Tiger gibi muhasebe programlarına kolaylıkla aktarma
 • Geçmiş teklifleri, tekliflerin tarihçelerini, revizyon aşamalarını ve e-posta ile gönderme süreçlerini kolaylıkla izleyebilme
 • Daha önce oluşturulmuş benzer tekliflerden hızlı ve kolayca yeni teklifler hazırlama
 • Teklifleri ekiyle birlikte PC veya cep telefonunuzdan tanımlı e-postalara otomatik gönderebilme
 • Hazırlanan teklifleri hemen siparişe dönüştürebilme

Satışlarını ve müşterilerini artırmak, gelirlerini büyütmek isteyen her şirket için teklif hazırlama programımız harika bir çözümdür. Özellikle teklif frekansı yüksek, farklı teklif tiplerine sahip ve teklif hazırlama süreçleri uzun olan şirketler için zaruri bir ihtiyaçtır.

Teklif hazırlama programımız hazır bir çözüm olup kısa sürede işletmelerin ihtiyaçlarına göre uyarlanıp hemen uygulamaya alınabilir.

Satış Sözleşmeleri Yönetimi

Satış sözleşmeleri yönetimi, bir şirketin satış sözleşmelerinin oluşturulması, müzakere edilmesi, imzalanması, uygulanması ve izlenmesi için kullandığı bir süreçtir. Satış sözleşmeleri yönetimi, şirketlerin satış performanslarını iyileştirmek ve daha fazla satış elde etmek için kullanabilecekleri güçlü bir araçtır. Sözleşme yönetimi bazen tek bir kişi tarafından, bazen de profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirilir.

 • Sözleşme oluşturma sürelerinizi kısaltır.
 • Sözleşme hatalarınızı azaltır.
 • Ürün konfigürasyonu sayesinde sözleşme içine ürün bilgilerinizi hızlı ve doğru bir şekilde kaydetmenizi sağlar.
 • Profesyonel ve görsel açıdan zengin sözleşmeler hazırlamanızı sağlar.
 • Sözleşmelerinizi kurumsal ve standart hale getirir.
 • Sözleşmeleriniz üzerinde çalışanlarınızın ekip halinde eş zamanlı çalışmasını sağlar.
 • Sözleşme onay akışlarını işletir ve onay sürelerini kısaltır.
 • Sözleşmelerinizi uçtan uca yönetmenizi sağlar.
 • Sözleşmenin geçirdiği tüm aşamaları ve tüm sürümlerini kaydetmenizi ve geçmişe yönelik izlemenizi sağlar.
 • Kritik sözleşme tarihlerinde size hatırlatmalarda bulunur.
 • Merkezi dijital arşivleme yapar. Sözleşme dokümanlarınıza her yerden yetki dahilinde erişmenizi sağlar.
 • Sözleşmeye ilişkin ticari ve hukuki risklerinizi azaltır. Müşteri güvenini güçlendirir.
 • Sözleşme performansınızı ölçme ve değerlendirme araçları sunar.
 • CRM’in tüm çözümleriyle bütünleşik çalıştığından bunların sunduğu faydalardan yararlanmanızı sağlar.

“Sözleşme kütüphaneleri”, “sözleşme şablonları”, “ürün konfigürasyon entegrasyonu” altyapıları sayesinde sözleşmelerinizi hızlı ve hatasız bir şekilde profesyonel bir tarzda oluşturmanızı sağlar. Sözleşmeleriniz için onay akışlarını işleterek ekip halinde çalışmanızı destekler. Sözleşme sürecini ve kritik sözleşme tarihlerini izleme ve takip etmenizi kolaylaştırır. Doküman Yönetimi altyapısı sayesinde tüm sözleşme sürümlerinize tarihçe ve revizeleriyle birlikte 7/24 her yerden kolaylıkla erişmenizi sağlar.

ERM Satış Sözleşmeleri Yönetimi, hem teklif otomasyonu hem de sipariş yönetimi çözümleriyle entegre çalıştığından tekliflerinizi kolaylıkla sözleşmeye, sözleşmelerinizi de kolaylıkla siparişe dönüştürebilirsiniz.

ERM Satış Sözleşmeleri Yönetimi, hukuki işlemlerinizin verimliliğini artırır. Daha iyi iş sonuçları üretmek için sözleşme yönetimini bütünsel olarak ele alır. Basit tasarımı, sofistike özellikleri ve ölçeklendirme esnekliği, onu her büyüklükteki işletme için cazip bir çözüm haline getirir.

Çözümümüz hazır olup kısa sürede ihtiyaçlarınıza göre uyarlanıp hemen uygulamaya alınabilir.

Kötü sözleşme yönetimi ile ilgili en yaygın riskler şunlardır:

 • Sözleşme oluşturma ve onay aşamalarında gecikmeler
 • Tedarikçiler ve müşterilerle ilişkilerin bozulması
 • Sözleşmeleri başarılı bir şekilde müzakere edememe
 • Sözleşmeden doğan vade tarihlerinin ve yükümlülüklerin kaçırılması
 • Sözleşme şartlarının uygun şekilde güncellenmemesi
 • Yasal düzenlemelere uyulmaması
 • Sözleşmelerin kaybolması
 • Şirketiniz içinde birden fazla yerde sözleşmelerin birden fazla tutarsız versiyonunu oluşturma
 • İstem dışı sözleşme yenilemeleri
 • Yetkisiz kişilerin sözleşmelere erişimine izin verilmesi

ERM Satış Sözleşmeleri Yönetimi çözümümüzle tüm bu riskleri yönetip en az düzeye indirebilirsiniz.

Bayi İlişkileri Yönetimi

Kanal satışları, bir şirketin kendi satış ekibi yerine satıcılar, bayiler, distribütörler veya acenteler gibi üçüncü taraf iş ortakları aracılığıyla ürün veya hizmet satma sürecini ifade eder. Birçok işletme tarafından pazar penetrasyonlarını genişletmek ve satışları artırmak için kullanılan yaygın ve güçlü bir satış stratejisidir.

Bayi ilişkileri yönetimi, bir işletmenin bayileri, distribütörleri, acenteleri ve diğer iş ortaklarıyla olan ilişkilerini ve iş birliğini düzenli bir şekilde yönetme sürecidir. Bu süreç, şirketlerin bayi ağlarını daha verimli ve etkili bir şekilde yönetmelerine ve satışlarını artırmalarına yardımcı olur.

Bayi İlişkileri Yönetimi çözümü, işletmelerin bayi (iş ortağı) ilişkilerini ve etkileşimlerini yönetmelerine yardımcı olan bir araçtır. İşletmelerin satış ve pazarlama faaliyetleri konusunda bayileriyle iş birliği yapmasına, bayi performansını izlemesine ve geliştirmesine imkan tanır.

Bayilerinizi veya iş ortaklarınızı kendi organizasyonunuzun bir parçasıymış gibi ERM CRM platformuna dahil edebilmek ve onları profesyonel işletme yönetim araçlarıyla donatabilmek çözümümüzün en popüler ve güçlü yanıdır. Tüm bayi operasyonlarınızı sofistike ama kullanımı kolay web tabanlı ERM CRM platformu üzerinden yönettiğinizde karşılıklı iş verimliliğiniz artıyor, satışlarınız büyüyor, işletme hayatının karmaşıklığı kolaylaşıyor, ilişkileriniz güçleniyor.

Bayi ilişkileri yönetimi çözümümüz 750 kullanıcı ve 100’e yakın yurt içi ve yurt dışı bayi ile uçtan uca bir çözüm olarak ve ERP sistemi (Netsis ve Mas) ile entegre edilerek Bürotime Ofis Mobilyalarında hayata geçirildi. Hazır bir çözüm olup şirketinizin iş dinamiklerine özel olarak konfigüre edilip uygun uyarlamalar yapılınca hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bayi, distribütör, acente ağına sahip veya iş ortaklıkları yoluyla ürün ve hizmetlerini müşterileriyle buluşturmak isteyen her şirket için uygun bir çözümdür.

Servis İçin CRM Çözümleri

Servis İçin CRM

Servis için CRM çözümleri, işletmelerin müşteri hizmetleri, teknik destek ve servis yönetimi süreçlerini daha düzenli ve verimli hale getirmek için tasarlanmış yazılım ve araçlardır.

CRM servis çözümlerimizin işletmenize sağladığı katkıları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Teknik servis yönetimi ile servis süreçlerinizi daha güçlü bir şekilde yönetin.
 • Yetkili servis yönetimi sayesinde hakkediş sürecini düzenleyin, yetkili servislerle olan ilişkilerinizi güçlendirin.
 • Servis sözleşme otomasyonu ile sözleşme odaklı bir servis mimarisi inşa edin.
 • SLA yönetimi ile hizmet seviyelerini izleyin ve anında müdahale edin.
 • Malzeme yönetimi ile envanteri daha iyi kontrol edin ve stok yönetimini optimize edin.
 • Cihaz yönetimi ile müşteri cihazlarını daha iyi takip edin ve bakım planlarını kolaylaştırın.
 • Arızalı cihaz tamir yönetimi ile hızlı müdahale sağlayarak müşteri memnuniyetini artırın.
 • Cihaz kiralama yönetimi ile müşterilere kiralık cihazlar sunarak hizmet yelpazenizi genişletin.
 • Periyodik bakım yönetimi ile cihazların düzenli bakımını yapın ve işlerin aksamamasını sağlayın.
 • Memnuniyet anket yönetimi ile müşteri geri bildirimlerini toplayarak hizmet kalitenizi iyileştirin.
 • Servis ürün yönetimi ile ürün ağaç yapınızı güncel ve tutarlı hale getirin.
 • Servis formu yönetimi ile servis taleplerini hızlı ve profesyonelce yönetin.
 • Servis faturalama yönetimi ile fatura süreçlerini otomatize edip hızlandırın.
 • Servis ekibi yönetimi ile personelinizin iş yükünü dengeleyin ve görevleri daha verimli bir şekilde dağıtın.
 • Yardım masası ve destek ile müşteri taleplerine hızlı yanıt vererek müşteri memnuniyetini artırın.

CRM servis çözümlerimizi özel ve farklı yapan temel özellikler şunlardır:

 • Her biri birbirinden harika çok fazla çözüm seçeneğinin olması
 • ERM CRM’in kapsamlı çözümleriyle tek bir platform üzerinde bütünleşik çalışması
 • Günlük uygulamalarınıza ve yaygın kullanılan ERP yazılımlarına kolaylıkla entegre olması
 • Firmanızın özel ihtiyaçlarına göre hızlıca uyarlanabilmesi ve size özel süreçlerin tasarlanabilmesi
 • Dashboard, raporlama ve veri izleme altyapısının gelişmiş olması
 • Kullanımının kolay olması
 • 20+ yıldır her sektörden her büyüklükte firmada çalışıyor olması ve sürekli geri bildirimlerle fonksiyonel derinliğinin artırılması

Evet, çözümlerimiz kullanıma hazırdır. Yapacağımız sadece şirket ihtiyaçlarınıza göre CRM satış çözümlerimizi kısa süre içinde size uyarlayıp özelleştirmektir.

SLA Yönetimi

SLA (Service Level Agreement), hizmet seviyesi anlaşmasının kısaltmasıdır. Bir hizmet seviyesi anlaşması, bir hizmet sağlayıcının müşteriye sağladığı hizmetlerin niteliklerini, performans ölçütlerini ve taahhütlerini tanımlayan belgedir. Bir hizmet seviyesi anlaşması genellikle, bir şirketin performans sorunları durumunda sorumlu tutulabileceği çeşitli hizmet seviyesi hedeflerinden oluşur.

SLA yönetimi ise, bu anlaşmaların oluşturulması, izlenmesi, yönetilmesi ve uygulanmasını içeren bir süreçtir.

SLA Yönetimi’nin temel amacı, hem hizmet sağlayıcının hem de müşterinin karşılıklı beklentilerini ve taahhütlerini net bir şekilde belirlemek ve yönetmek suretiyle, hizmet sağlayıcısının hedeflerine ulaşmasını, müşterinin beklentilerini karşılamasını ve riskleri yönetmesini sağlamaktır.

Başarılı bir işletme, sadece ürün ve hizmet kalitesi ile değil, aynı zamanda söz verilen hizmet düzeyini eksiksiz bir şekilde yerine getirme kabiliyeti ile de ölçülür. SLA yönetimi güçlü bir CRM çözümüyle birlikte uygulandığında aşağıdaki faydalar ortaya çıkar:

 • Hizmet sağlayıcı ve müşterinin sunulacak hizmet düzeyi hakkında net bir anlayışa ve beklentiye sahip olmasını sağlar.
 • Hizmet sağlayıcılar kapsamı aşan hizmetler sunmak zorunda kalmaz.
 • Müşteri hizmetleri için uygun standartları belirler.
 • Kesinti süreleri azalır, hizmet kalitesi artar.
 • İki yönlü hesap verebilirlik sağlar.
 • Müşteri ve servis sağlayıcılar arasında tutarlı bir iletişim kanalı sunar. Anlaşmazlıklar en az düzeye iner.

Mesai içi ve dışı olmasına göre, saat bazlı, hafta içi, hafta sonu SLA müdahale süreleri tanımlanabilir. Haftalık, aylık veya yıllık bazda hizmet sağlayıcı tarafından ücretsiz olarak taahhüt edilen servis süreleri belirlenebilir. Bakım veya garanti kapsamındaki hizmet türleri varsa süre kısıtlamalarıyla birlikte sisteme işlenebilir.

Müşteri servis çağrılarının sayısı, tüm eşzamanlı görüşmeleri ve beklentileri yönetmeyi zorlaştırdığı seviyeye ulaşınca, bir SLA yönetim yazılımı yükü hafifletmek ve karmaşayı yönetmek için ihtiyaç haline gelir. Müşteri destek ekipleri, müşterilere zamanında destek verilmesini sağlamak için SLA yönetim araçlarından yararlanırlar. SLA yönetimi, satış sonrası müşterilere hizmet veren tüm şirketler için uygun bir çözümdür.

Servis Sözleşme Otomasyonu

Servis Sözleşme Otomasyonu, bir işletmenin müşterileriyle yaptığı servis veya hizmet sözleşmelerini yönetmek ve otomatikleştirmek için kullanılan bir çözümdür. Bu otomasyon, hizmet sözleşmelerinin oluşturulması, yönetilmesi, izlenmesi ve uygulanması süreçlerini daha düzenli ve şeffaf hale getirir.

 • Sözleşme sürelerini, hizmet zamanlamalarını ve yenileme tarihlerini otomatik olarak hatırlatır. Böylece, önemli tarihlerin kaçırılmasının önüne geçer.
 • Hizmetlerin otomatik olarak faturalandırılması, gelirin hızlı bir şekilde elde edilmesini ve zamanında ödemeyi sağlar. Aynı zamanda doğru ve detaylı faturalandırma sağlayarak uyuşmazlıkları azaltır.
 • Hizmetlerin düzenli ve zamanında sunulması, müşteri memnuniyetini artırır, ticari riskleri azaltır.
 • Otomatik hatırlatmalar ve iletişim, müşteri ilişkilerini güçlendirir.
 • Otomasyon sayesinde sözleşmelerin ve hizmetlerin uyumlu bir şekilde yönetilmesini ve takip edilmesini sağlar.
 • Müşterilere süreçler hakkında düzenli iletişim sağlar, bu da şeffaflığı artırır ve müşteri memnuniyetini yükseltir.
 • Otomasyon sayesinde işletmeler, daha etkili hizmet sunumu ve daha iyi müşteri deneyimi ile rakiplerine göre avantaj elde eder.

Tüm bu faydalar bir araya geldiğinde, Servis Sözleşme Otomasyonu işletmelerin hizmet yönetimini daha verimli, düzenli, satış ve müşteri odaklı hale getirir.

Sözleşme kaydından alınan ana veriler, servis yönetiminin odak noktasını sözleşmeye yönlendirmektedir. Bu yüzden, teknik servis yönetimi çözümünü destekleyen ve onunla entegre çalışan en güçlü çözümlerden birisidir. Güçlü otomasyon araçlarına sahip olması ve ERM CRM platformunun tüm çözümlerini kullanarak katma değerini katlaması diğer bir popüler özelliğidir.

Servis Sözleşme Otomasyon Çözümümüzün uyarlanma yeteneği harikadır. Her türlü servis sözleşmesi için çözümümüz uygundur. Önleyici bakım, koruyucu bakım, periyodik bakım, yazılım bakım, destek, garanti, cihaz ve makine kiralama, süreli servisler, servis birim fiyat vb. sözleşmeler için yüksek katma değer sunar.

Servis Sözleşme Otomasyonu, işletmelerin müşterileriyle yaptığı hizmet veya servis sözleşmelerinin yönetimini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir süreçtir. Ana hatlarıyla şu fonksiyonları sunar:

 • Sözleşme Oluşturma
 • Sözleşme Takibi ve Yönetimi
 • Hizmet Planlama ve Görev Oluşturma
 • Hizmet Takibi ve Kaydı
 • Faturalandırma Döngülerini Hatırlatma
 • Müşteri İletişimi
 • Raporlama ve Analiz
 • Hizmet Sona Eriyor veya Yenileniyor Hatırlatmaları

Yetkili Servis Yönetimi

Yetkili Servis Yönetimi, bir işletmenin yetkili servis ağını düzenlemek ve yönetmek için kullanılan bir iş süreci ve yazılım çözümüdür. Bu yönetim, işletmelerin teknik servis hizmetlerini daha etkili, verimli ve müşteri odaklı bir şekilde sunmalarına yardımcı olur.

Yetkili servis yönetimi ERM CRM gibi güçlü ve köklü bir yazılım ile desteklendiğinde aşağıdaki temel faydalar ortaya çıkar:

 • Verimlilik artışı
 • İş süreçlerinin sadeleşmesi
 • Müşteri memnuniyeti ve sadakatinde artışı
 • Etkili stok ve malzeme yönetimi
 • Raporlama ve analiz kolaylığı
 • Yetkili servislerle daha güçlü iş birliği, iletişim ve koordinasyon
 • Eğitim ve belgelendirme yönetimi
 • Hızlı hakkediş işlemleri
 • Servis kalitesinde iyileşme
 • Maliyet ve zaman tasarrufu
 • Rekabet üstünlüğü
 • Daha iyi yönetim kararları
 • Daha etkili planlama
 • Dokümantasyon ve izlenebilirlik
 • Etkili servis sözleşmeleri yönetimi
 • Hızlı Müdahale

Yetkili servislerinizi ERM CRM içinde bir birim olarak tanımlayıp onları ERM CRM platformunun harika çözümleriyle donatmak ve zaman – mekan fark etmeksizin tüm operasyonları merkezi bir teknolojik uygulama üzerinden aynı tutarlılık ile yönetmek çözümümüzün en güçlü ve popüler yanıdır. Teknik servis operasyonları üzerinde size tam kontrol sağlarken yetkili servislerinize profesyonel ve standart bir tarzda iş yapma araçları sunar. Takip, izleme ve yönetme kolaylığı ile muazzam bir verimlik üretir.

Satış sonrası hizmet ve ürün desteğine önem veren, markasının arkasında duran, müşteri odaklı bir vizyona sahip sahada yetkili servisleri olan her şirket için ideal bir çözümdür.

Teknik Servis Yönetimi

Teknik Servis Yönetimi, bir işletmenin ürün veya hizmetlerinin teknik destek, bakım, onarım ve servis taleplerinin etkin bir şekilde yönetilmesini ifade eder. Bu süreç, müşterilerin ürünlerinde veya hizmetlerinde yaşadığı sorunları çözmek, teknik destek sağlamak ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla tasarlanmıştır.

Teknik servis yönetimi çözümü, teknik servis ekiplerinin müşterilere daha iyi hizmet sunmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir yazılım uygulamasıdır. Bu çözüm, müşteri taleplerini yönetmek, servis çağrılarını takip etmek, yedek parça ve ekipman siparişlerini vermek ve servis formları ve raporları oluşturmak için gerekli olan fonksiyonları ve hizmetleri sağlar.

Teknik servis yönetimi çözümümüz çok katmanlı, çok kapsamlı ve fonksiyonel derinliği çok fazla olan büyük bir ekosistemi andırmaktadır. Küçük bir firmadan yüzlerce yetkili servise sahip büyük bir holdinge kadar her büyüklükte firmanın ihtiyacını karşılayabilecek esneklik ve çeşitliliğe sahiptir. En etkileyici yönlerinden biri de şirketlerin bu çözümler matrisinden kendi ihtiyaçlarına özel çözüm süreçlerini bir araya getirerek kendi özgün teknik servis yönetimlerini oluşturabilmesidir.

ERM CRM platformunun hepsi bir arada bütünleşik diğer çözümleri de bu ekosisteme katıldığında ve bunun üzerine bir de Türkiye’nin en yaygın ERP sistemleriyle çift yönlü entegrasyonlar devreye girdiğinde ortaya muhteşem bir sinerji ve katma değer çıkmaktadır.

Çözümümüz Türkiye’nin en yaygın ERP uygulamaları arasında yer alan SAP, Logo Tiger, Netsis, Mikro Yazlım ve IFS ile çift yönlü hazır entegrasyonlara sahiptir.

Teknik Servis Yönetimi çözümü, ürün veya hizmet satan ve satış sonrasında teknik destek sağlayan tüm şirketler için uygundur. Bununla birlikte, çok sayıda teknik servis talebi alan şirketler, servis sözleşmeleri olan şirketler, değişik teknolojik ürünler veya hizmetler sunan şirketler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Entegrasyon Çözümleri

Entegrasyonlar

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) ve CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) uygulamaları farklı ihtiyaçları karşılayan iki farklı tür yazılımdır ve her ikisinin de kendi benzersiz işlevleri vardır. Bu 2 alanı birleştirmeye çalışan büyük yazılımlar çoğunlukla başarısız olmuşlardır. Bunun en önemli nedeni her iki uygulamanın farklı iş süreçlerine, farklı kullanıcı gruplarına ve farklı veri türlerine odaklanmalarıdır.

ERP yazılımları, envanter yönetimi, tedarik zinciri, finansal muhasebe gibi geniş iş operasyonlarını içerirken, CRM programları, ilişki yönetimine öncelik verip müşteri, tedarikçi, iş ortağı ilişkilerini geliştirme, pazarlama aktivitelerini organize etme, satışları artırma ve satış sonrası hizmetleri optimize etme odaklıdır.

Bu yüzden işletmeler için en rasyonel olanı ihtiyaçlarına uygun ayrı CRM ve ERP yazılımları kullanıp bunları entegre ederek daha verimli kullanmaktır.

ERP ve CRM’nin farklı odakları ve kullanım senaryoları vardır. Birbirleriyle rakip değil tamamlayıcı ürünlerdir. Entegre edilmediklerinde bu uygulamalardan sağlanan faydalar azalacak, yazılım kaynaklarının verimliliği düşecektir. Kullanıcı deneyimi açısından birbirleriyle konuşan uygulamaları veri tutarsızlığı yaşamadan kullanmak son derece konforludur.

Hazır olmaları, çift yönlü olmaları, kurulum gerektirmeden konfigürasyon ayarları yaparak hemen kullanılmaya başlanmalarıdır.

ERM CRM’in Google uygulamalarıyla entegrasyonu sayesinde aşağıdaki faydalar ortaya çıkar:

 • Veri tutarlılığını artırır, verilerin güncel ve doğru kalmasını sağlar.
 • Toplantıları, randevuları ve etkinlikleri daha verimli bir şekilde planlayıp takip etmenizi sağlar. Zaman yönetiminizi etkin ve verimli kılar.
 • Mobil ve web tabanlı uygulama ile müşteri bilgilerine ve iletişimlerine her zaman ve her yerden erişim sağlar.
 • Müşterilerle olan iletişimi kolaylaştırır. E-postaları doğrudan CRM içinde gönderme ve alabilme, müşterilerle daha hızlı ve etkili bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olur.
 • Bütünleşmiş veriler, daha kapsamlı raporlar ve analizler oluşturmanıza olanak tanır.
 • Google Harita entegrasyonuyla müşterilerinizi, tedarikçileriniz, iş ortaklarınızı daha kolay bulabilir ve ziyaret edebilirsiniz.
 • Google Drive ile verilerinizi güvenli bir şekilde saklayıp paylaşabilirsiniz.
 • Bütünleşik bir sistem, ekip üyeleri arasında iş birliğini artırır. Ortak projeleri ve etkinlikleri daha kolay planlamanıza ve yönetmenize olanak tanır.
 • Entegrasyon size zaman kazandırır, manuel işlemleri azaltır, iş akışı verimliliğinizi artırır.

Netsis ile Entegrasyon

Entegrasyon çözümümüz hazır olup herhangi bir kod yazmadan 1 günden daha az bir süre içinde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ERM CRM ile Netsis arasında çift yönlü, gerçek zamanlı ve tüm verilerin paylaşımını içeren kapsamlı bir entegrasyonu ifade ediyoruz.

Her türlü veri türü çift yönlü olarak iki uygulama arasında aktarılır ve güncellenir. Örneğin, müşteri, ürün, fiyat, malzeme, cihaz, cari ekstreler, sipariş, fatura, ödeme, tahsilat bilgileri çift yönlü aktarılır. Gerçek zamanlı stok, bakiye, risk bilgilerine bakılabilir. Anlık raporlama ve analiz yapılabilir.

7+ yıldır onlarca müşterimizde sorunsuz bir şekilde yüksek performans ile çalışmaktadır.

Birçok faydası içinde öne çıkanlar şunlardır:

 • Veri tutarsızlıkları ortadan kalkar.
 • İki uygulama arasında manuel veri aktarımlarının yaratacağı zaman kayıpları ve hatalı işlemler son bulur.
 • İş süreçleri hızlanır.
 • Eksik veya güncel olmayan bilgilerin yarattığı riskler azalır.
 • Raporlama ve analizlerin güncelliği ile karar verme süreçleri iyileşir.
 • Müşteri hizmetlerinde iletişim aksaklıkları düzelir.
 • Her iki uygulamanın tamamlayıcı çözümleri daha etkili iş sonuçları üretir.
 • Kullanıcıların uygulamalara olan güvenleri ve kullanma motivasyonları artar.
 • Çalışan mutluluğu ve üretkenliği artar.

Logo ile Entegrasyon

Entegrasyon çözümümüz hazır olup herhangi bir kod yazmadan 1 günden daha az bir süre içinde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ERM CRM ile Logo arasında çift yönlü, gerçek zamanlı ve tüm verilerin paylaşımını içeren bir entegrasyonu kastediyoruz.

Her türlü veri türü çift yönlü olarak iki uygulama arasında aktarılabilir ve güncellenebilir. Örneğin, müşteri, ürün, fiyat, malzeme, cihaz, cari ekstreler, sipariş, fatura, ödeme, tahsilat bilgileri çift yönlü aktarılır. Gerçek zamanlı stok, bakiye, risk bilgilerine bakılabilir. Anlık raporlama ve analiz yapılabilir.

ERM CRM çözümlerimiz 15+ yıldır Logo uygulaması kullanan onlarca müşterimizde sorunsuz bir şekilde yüksek performans ile çalışmaktadır.

İki uygulamanın entegrasyonu işletmeler için benzersiz faydalar ortaya çıkarır. Öne çıkan faydalar şu şekildedir: 

Veri Tutarsızlıkları Ortadan Kalkar: Entegrasyon, veri tutarsızlıklarını giderir ve işletme verilerinin bütünlüğünü sağlar.

Manuel Veri Aktarımlarının Zaman ve İşgücü Tasarrufu Sağlanır: İki uygulama arasındaki manuel veri aktarımlarına gerek kalmaz, bu da zaman kaybını önler ve hataları azaltır.

İş Süreçleri Hızlanır: Verilerin otomatik ve hızlı aktarımı, iş süreçlerini hızlandırır ve verimliliği artırır. 

Riskler Azalır: Eksik veya güncel olmayan bilgilerin neden olduğu riskler azalır ve işletmenin daha güvende olmasını sağlar.

Raporlama ve Karar Verme Yetkinliği İyileşir: Güncel verilere dayalı olarak daha iyi raporlar ve analizler elde edilir, bu da daha iyi kararlar almanıza yardımcı olur.

Müşteri Hizmetlerinde İletişim Kalitesi Artar: Müşteri hizmetlerinin müşteri bilgilerine daha hızlı ve doğru bir şekilde erişmesi, iletişimdeki aksaklıkları azaltır ve müşteri memnuniyetini artırır.

Tamamlayıcı Çözümlerin Etkin Kullanılır: İki uygulama, birbirini tamamlayarak iş sonuçlarını daha etkili hale getirir.

Kullanıcı Güveni ve Motivasyonu Artar: Kullanıcılar, güçlü entegrasyon sayesinde uygulamalara daha fazla güvenirler ve kullanma motivasyonları artar.

Çalışan Mutluluğu ve Üretkenliği Artar: İş süreçlerinin optimize olması, çalışanların daha mutlu ve üretken olmalarına katkı sağlar.

SAP ile Entegrasyon

Entegrasyon çözümümüz hazırdır. Herhangi bir kod yazmadan 1 günden daha az bir süre içinde entegrasyon tamamlanabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ERM CRM ile SAP arasında çift yönlü, gerçek zamanlı ve ihtiyaç halinde tüm verilerin paylaşımını içeren tam teşekküllü bir entegrasyonu size sunuyoruz.

Her türlü veri türü çift yönlü olarak iki uygulama arasında aktarılabilir ve güncellenebilir. Örneğin, müşteri, ürün, fiyat, malzeme, cihaz, cari ekstreler, sipariş, fatura, ödeme, tahsilat bilgileri çift yönlü aktarılır. Anlık stok, bakiye, risk bilgilerine bakılabilir. Gerçek zamanlı raporlama ve analizler yapılabilir.

ERM CRM çözümlerimiz 7+ yıldır SAP uygulaması kullanan müşterilerimizde sorunsuz bir şekilde yüksek katma değer üreterek bütünleşik çalışmaktadır.

İki güçlü uygulamanın entegrasyonu işletmeler için büyük avantajlar sağlar. Öne çıkan faydalar şu şekildedir:

 • Veri tutarsızlıkları ortadan kalkar.
 • Manuel veri aktarımları son bulur.
 • Zamandan ve işgücünden tasarruf edilir.
 • İş süreçleri hızlanır ve optimize olur.
 • İş verimliliği yükselir.
 • Operasyonel ve ticari riskler azalır.
 • Raporlama ve karar verme gücü artar
 • Müşteri hizmetlerinde iletişim kalitesi artar
 • Tamamlayıcı teknolojik uygulamaların faydası katlanır.
 • Kullanıcı güveni ve motivasyonu artar.
 • Çalışan mutluluğu ve üretkenliği artar.

 

IFS ile Entegrasyon

Entegrasyon çözümümüz hazırdır. Herhangi bir kod yazmadan 1 günden daha az bir süre içinde entegrasyonu tamamlayabilir sonrasında hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ERM CRM ile IFS arasında çift yönlü, gerçek zamanlı ve ihtiyaç duyulduğunda tüm verilerin paylaşımını içeren eksiksiz bir entegrasyonu size sağlıyoruz.

Her türlü veri türü çift yönlü olarak iki uygulama arasında aktarılabilir ve güncellenebilir. Örneğin, müşteri, ürün, fiyat, malzeme, cihaz, cari ekstreler, sipariş, fatura, ödeme, tahsilat bilgileri ve her türlü liste çift yönlü aktarılabilir. Anlık cari hesap, stok, bakiye, risk bilgilerine bakılabilir. Gerçek zamanlı raporlama ve analizler yapılabilir.

Evet entegrasyon çözümümüz yüksek performansla müşterilerimize değer katmaktadır.

 

Veri tutarsızlıkları giderilir ve işletme verileri bütünlüğünü korur. Manuel veri aktarımları sona erer, bu da zaman ve işgücü tasarrufu sağlar. İş süreçleri hızlanır ve optimize edilir, bu da iş verimliliğini artırır. Operasyonel ve ticari riskler azalırken, raporlama ve karar verme gücü artar. Müşteri hizmetlerinde iletişim kalitesi yükselir ve tamamlayıcı teknolojik uygulamaların faydaları katlanır. Kullanıcı güveni ve motivasyonu artar, çalışanlar daha mutlu ve daha üretken hale gelir. Özetle, bu iki güçlü ve kapsamlı uygulamanın entegrasyonu işletmelere büyük kazançlar sağlar.

Mikro ile Entegrasyon

Entegrasyon çözümümüz hazırdır. Herhangi bir kod yazmadan 1 günden daha az bir süre içinde entegrasyonu tamamlayabilir sonrasında hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ERM CRM ile Mikro arasında tam entegrasyon çift yönlü, gerçek zamanlı ve ihtiyaç duyulduğunda tüm verilerin paylaşımını içeren eksiksiz bir entegrasyonu içerir.

Her türlü veri türü ve veri listeleri çift yönlü olarak iki uygulama arasında aktarılabilir ve güncellenebilir. Örnek vermek gerekirse, müşteri, ürün, fiyat, malzeme, cihaz, cari ekstreler, sipariş, fatura, ödeme, tahsilat bilgileri ve listeler çift yönlü aktarılabilir. Anlık cari hesap, stok, bakiye, risk bilgilerine erişilebilir. Gerçek zamanlı raporlama ve analizler yapılabilir.

Evet entegrasyon çözümümüz yüksek performansla sorunsuz bir şekilde 15 yıldan fazla süredir müşterilerimizde çalışmaktadır. Yüksek bir müşteri memnuniyeti söz konusudur.

 

 • Veri tutarsızlıkları giderilir. Veri güncelliği korunur.
 • Maliyetler düşer, çünkü manuel işlemler ve hatalı veri girişi nedeniyle kaynak israfı azalır.
 • İş süreçleri hızlanır ve optimize edilir, bu da iş verimliliğini artırır.
 • Operasyonel ve ticari riskler azalır.
 • Müşteri hizmetlerinde iletişim kalitesi yükselir.
 • Tamamlayıcı teknolojik uygulamaların faydaları katlanır.
 • Kullanıcı güveni ve motivasyonu artar, çalışanlar daha mutlu ve daha üretken hale gelir.
 • Veri güvenliği artar ve hassas bilgiler daha etkin bir şekilde korunur.
 • İşletme içi iş birliği teşvik edilir, departmanlar arasındaki iletişim ve veri paylaşımı kolaylaşır.
 • Müşteri memnuniyeti artar, çünkü daha hızlı yanıtlar ve doğru bilgilere erişim sağlanır.
 • Rekabet avantajı elde edilir, çünkü hızlı kararlar ve daha iyi müşteri ilişkileri mümkün olur.
 • Performans ölçümü ve analizler daha kolay hale gelir, bu da stratejik yönetim için daha fazla veri sağlar.

 

ETA ile Entegrasyon

Entegrasyon çözümümüz hazır ve kullanımı kolaydır. Herhangi bir kod yazmadan 1 günden daha kısa sürede entegrasyonu tamamlayabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ERM CRM ile ETA arasında tam entegrasyon çift yönlü, gerçek zamanlı ve ihtiyaç duyulduğunda tüm verilerin paylaşımını içeren mükemmel bir entegrasyonu içerir.

Her türlü veri türü ve veri listeleri çift yönlü olarak iki uygulama arasında aktarılabilir ve güncellenebilir. Örnek vermek gerekirse, müşteri, ürün, fiyat, malzeme, cihaz, cari ekstreler, sipariş, fatura, ödeme, tahsilat bilgileri ve listeler çift yönlü aktarılabilir. Anlık cari hesap, stok, bakiye, risk bilgilerine erişilebilir. Gerçek zamanlı raporlama ve analizler yapılabilir.

 

 

Evet entegrasyon çözümümüz yüksek performansla sorunsuz bir şekilde 7 yıldan fazla süredir müşterilerimizde çalışmaktadır. Yüksek bir müşteri memnuniyeti söz konusudur.

Hayır. Tam tersine mevcut uygulamanızın iş çıktılarını daha güçlü hale getirir.

 • Veri tutarsızlıkları giderilir ve veri güncelliği korunur.
 • Maliyetler düşer, çünkü manuel işlemler ve hatalı veri girişi azalır.
 • İş süreçleri hızlanır ve optimize edilir, bu da iş verimliliğini artırır.
 • Operasyonel ve ticari riskler azalır.
 • Müşteri hizmetlerinde iletişim kalitesi yükselir.
 • Tamamlayıcı teknolojik uygulamaların faydaları katlanır.
 • Kullanıcı güveni ve motivasyonu artar.
 • Rekabet avantajı elde edilir.
 • Çalışanlar daha mutlu ve daha üretken hale gelir.
 • İşletme içi iş birliği teşvik edilir, departmanlar arasındaki iletişim ve veri paylaşımı kolaylaşır.
 • Performans ölçümü ve analizler daha kolay hale gelir, bu da stratejik yönetim için daha fazla veri sağlar.

Google ile Entegrasyon

Gmail, Google Takvim, Google Drive, Google Haritalar, Google Meet uygulamalarıyla entegredir.

Google entegrasyonu, CRM sisteminizi daha güçlü ve verimli hale getirir. Google uygulamaları, CRM çözümlerinizin işlevselliğini genişleterek, işinizi daha verimli ve üretken bir şekilde yönetmenize yardımcı olur. E-posta entegrasyonu ile müşteri iletişimlerinizi daha etkili bir şekilde takip edebilir, takvim ile randevu ve toplantılarınızı kolayca planlayabilir, Drive ile belgelerinizi güvenli bir şekilde depolayabilir ve Haritalar ile lokasyonları ve adresleri daha verimli bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Evet. İki yönlü güncel ve otomatik veri akışı sağlar.

Hayır. Entegrasyonumuz hazırdır. Hızlı konfigürasyon ve hesap ayarları yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Microsoft Ofis ile Entegrasyon

Outlook E-Posta, Outlook Takvim, Excel, Microsoft Teams uygulamalarıyla entegredir.

Microsoft Ofis entegrasyonu, CRM sisteminizi daha güçlü ve verimli hale getirir. Microsoft Ofis uygulamaları, CRM çözümlerimizi genişleterek işinizi daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olur. E-posta entegrasyonu ile müşteri iletişimlerinizi daha etkili bir şekilde takip edebilir, takvim ile randevu ve toplantılarınızı kolayca planlayabilir, Microsoft Teams ile görüntülü görüşme aktiviteleri düzenleyebilirsiniz. Excel ile veri aktarımını iki yönlü olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede iş süreçlerinizi optimize eder ve iletişim verimliliğinizi güçlendirirsiniz.

Evet. İki yönlü güncel ve otomatik veri akışı sağlar.

Hayır. CRM entegrasyonumuz hazırdır. Hızlı konfigürasyon ve hesap ayarları yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uyumsoft ile Entegrasyon

Herhangi bir kod yazmadan 1 günden daha kısa sürede entegrasyonu tamamlayabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Entegrasyon altyapımız hazırdır.

ERM CRM ile Uyumsoft arasında entegrasyon çift yönlü, gerçek zamanlı olup ihtiyaç duyulduğunda tüm verilerin paylaşımını içerir.

Her türlü veri türü ve veri listeleri çift yönlü olarak ERM CRM ve Uyumsoft arasında anlık taşınır ve güncellenir. Örneğin, müşteri, lokasyon, ürün, fiyat, malzeme, cihaz, cari ekstreler, borç -alacak bilgileri, sipariş, fatura, ödeme, tahsilat bilgileri ve listeler çift yönlü aktarılabilir. Anlık cari hesap, stok, bakiye, risk bilgilerine erişilebilir. Gerçek zamanlı raporlama ve analizler yapılabilir.

Evet, Uyumsoft entegrasyon çözümümüz yüksek performansla sorunsuz bir şekilde 5 yıldan fazla süredir müşterilerimizde çalışmaktadır. Yüksek bir müşteri memnuniyeti söz konusudur.

Hayır, aksine mevcut uygulamanızın iş çıktılarını daha güçlü ve değerli hale getirir.

ERM CRM ile Uyumsoft entegrasyonunun temel faydaları şunlardır:

 • Her iki uygulamanın çözümleri güçlenir.
 • Veri güncelliği korunur.
 • Veri tutarsızlıkları giderilir.
 • Manuel veri taşıma işlemleri ve hatalı veri girişleri azalır.
 • İş süreçleri hızlanır ve optimize edilir.
 • İş verimliliği artar.
 • Operasyon kaynaklı ve ticari riskler azalır.
 • Müşteri hizmetlerinde iletişim kalitesi yükselir.
 • Kullanıcıların uygulamalara olan güveni ve kullanma isteği artar.
 • Çalışanlar daha mutlu ve üretken hale gelir.
 • İşletme içi iş birliği teşvik edilir.
 • Departmanlar arasındaki iletişim ve veri paylaşımı kolaylaşır.
 • Performans ölçümü ve analizler daha kolay ve hızlı hale gelir.

Tüm Çözümler & Popüler Özellikler

Tüm CRM Çözümleri

CRM çözümlerimiz şu an için yerinde (müşteri sunucularında) çalışıyor. 2023 Mayıs ayında Biruni Teknokent tarafından onaylanan projemizin çalışmaları kapsamında, 2024 yılının ilk çeyreğinde müşterilerimize bulut seçeneği de sunacağız.

Kendi lokasyonunuzdaki bir sunucu üzerine kurabileceğimiz gibi kiralama yaptığınız sanal sunucu üzerinde de çalıştırabiliriz. 2024 ilk çeyreğinde Erm CRM çözümlerini bulut tabanlı bir yapıya taşıyoruz. O zaman isteyen müşterilerimiz kendi taraflarında herhangi bir sunucu yatırımı yapmadan çözümlerimizi hemen kullanmaya başlayabilirler.

Erm CRM çözümlerini farklı kılan özellikler şunlardır:

Özelleştirilebilirlik: Erm CRM çözümleri, kullanıcıların kendi CRM modüllerini tasarlayabilmesine olanak tanır. Seçilebilir hazır çözüm ve süreçler sayesinde müşteriler, ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş CRM çözümleri oluşturabilirler. Bu çözümler, tek bir platform üzerinde entegre bir şekilde çalışır.

Tecrübe ve Rehberlik: 20+ yıllık CRM alanındaki deneyimimizle müşterilerimize yol gösteriyoruz. Sadece güçlü çözümler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda geniş kapsamlı CRM proje geliştirme uzmanlığına sahibiz. Bu sayede CRM projeleriniz başarılı olma yolunda daha güçlüdür.

Entegrasyon Yeteneği: Erm CRM, Türkiye’nin en yaygın ERP uygulamalarıyla çift yönlü hazır entegrasyonlar sunar. Bu entegrasyonlar hazır ve güçlüdür, bu da demek oluyor ki CRM çözümleri ve ERP fonksiyonları hızla birleştirilip kullanılabilir. Bu, muazzam bir sinerji ve iş verimliliği yaratır.

ERM CRM modüler bir yapıya sahiptir. 100’den fazla hazır çözümünü, süreçlerini ve özelliklerini şirket ihtiyacınıza göre bir araya getirerek, kendi çözümünüzü hızlı ve kolay bir şekilde uyarlayarak oluşturabilirsiniz. Bu, adeta Lego parçalarını bir araya getirir gibidir.

Evet, kullanıcıların masaüstü uygulamalarında herhangi bir kurulum yapmasına gerek yoktur. Tüm kullanıcılar çevrimiçi oldukları her yerden ve her zaman Erm CRM çözümlerine erişebilirler.

3 kullanıcılı bir KOBİ’den 10 bin kullanıcılı büyük işletmelere kadar ERM CRM çözümleri her büyüklükte şirket ve her sektör için uygundur. ERM CRM çözümlerinin ölçeklenebilme yeteneği oldukça güçlüdür. Ayrıca, stres testlerinden başarıyla geçmiş olup yoğun kullanımlara karşı herhangi bir performans sorunu yaratmayacak ölçüde sağlam teknolojik altyapıya sahiptir.

ERM CRM çözümlerinin en önemli farklılığı şirketlerin özel ihtiyaçlarına göre seçilebilir ve tasarlanabilir olmasıdır. Şirketler ihtiyaç duydukları çözümleri seçerler ve seçtikleri çözümler kadar ödeme yaparlar. Bununla birlikte, bazı çözümler vardır ki etkili çalışabilmeleri ve güçlü iş çıktıları üretebilmeleri için diğer çözümlerle entegre çalışırlar. Bu durumlarda müşterilerimize bu tür çözümleri birlikte satın almalarını önemle tavsiye ederiz.

Kesinlikle. Müşterilerimize desteğimiz çözümlerimizi satın aldıktan sonra kesintisiz bir şekilde devam eder. Ürünlerimiz ve çözümlerimizin 20+ yıldır arkasındayız. Müşterilerimiz ERM CRM çözümlerinden kesintisiz yararlanmanın güvenini ve rahatlığını yaşarlar.

Popüler Özellikler

CRM çözümü genellikle kapsamlı yazılımı ve süreci ifade ederken, CRM özelliği, bu yazılımın içindeki belirli bir işlevselliği temsil eder. İşletmeler, ihtiyaçlarına göre CRM çözümlerini seçerken hangi özellikleri kullanacaklarını ve nasıl konfigüre edeceklerini dikkate alır.

ERM CRM özellikleri, her bir ERM CRM çözümünün derinliğini ve işlevselliğini artıran ve çıktılarını daha katma değerli hale getiren, işletmelere kendi çözümlerini inşa etmek için esneklik gücü veren yardımcı ve destekleyici araçlardır. Bazı özellikler (Örneğin Mobil CRM) tek başına size bir çözüm kadar yüksek katma değer sunar.

 

CRM Çözümleri Platformu

Hepsi bir arada, kullanıcı dostu, hazır CRM çözümlerimizi kolayca inceleyin.


Popüler Çözümler

Özel Çözümler

Teknik Servis Programı

Yetkili Servis Yönetimi

Servis Sözleşme Otomasyonu

SLA Yönetimi

Memnuniyet Anket Yönetimi

Servis Formu Yönetimi

Servis Ekibi Yönetimi

Yardım Masası ve Destek

Hak Ediş Yönetimi

Malzeme Yönetimi

Cihaz Yönetimi

Periyodik Bakım Yönetimi

Cihaz Kiralama Yönetimi

Arızalı Cihaz Tamir Yönetimi

Servis Ürün Yönetimi

Servis Faturalama Yönetimi


Tasarımsal Özellikler

Genel Özellikler

Form Tasarım Sihirbazı

Müşteri Tekilliği Sihirbazı

İş Akış Tasarım Sihirbazı

Dashboard Tasarım Sihirbazı

İzleme Listeleri

Raporlama ve Analiz Araçları

Organizasyon ve Yetkilendirme

Yazılı Şablon Tasarımları

Mobil CRM Uygulaması

Web Tabanlı Uygulama

Planlama ve Takvim

Hatırlatmalar

Kullanıcı Dostu Ara Yüzler

Sağlam ve Güvenli Teknolojiler

Hazır ve Uyarlanabilir Entegrator

Başka sorularınız mı var?

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İhtiyaçlarınıza ve sorularınıza en iyi çözümleri bulmak için buradayız. 

Destekle Konuşun


Bir sorunuz, destek talebiniz veya öneriniz mi var? Bize yazın veya arayın, size yardım için her zaman buradayız.

Destek Talep Et

Satışla Konuşun


CRM Çözümlerimizi çalışır halde görmek için canlı demo isteyin, CRM uzmanımız sizinle iletişime geçsin.

Client Image
Canlı Demo İste

İş Ortağımız Olun


Kazandıran iş ortağı olma fırsatlarını öğrenmek için görüşme talep edin, detayları müzakere edelim.

testimonial author
Görüşme Talep Et

Çalışma saatleri hafta içi 9:00 – 18:00