Satış Fırsatları Yönetimi

Satış fırsatlarınızı kazanca dönüştürür.
Home » CRM Programı Çözümleri » Satış İçin CRM » Satış Fırsatları Yönetimi

Satış Fırsatları Yönetimi Çözümü

Satış Fırsatları Yönetimi, pazarlama faaliyetleriyle kazanılan muhtemel fırsatların (leads), satış fırsatına dönüşmesiyle başlar, fırsatın olumlu (satışın gerçekleşmesi) veya olumsuz kapatılması anına kadar sürer. Bu süreçte satış fırsatları yönetimi çözümümüzle işinize özel kapsamlı fırsat kaydı açın, fırsatı aşamalardan geçirip değerlendirin, fırsat için aktiviteler ve görevler oluşturun, teklif verin, fırsatı kapatın ve sonuçlarını analiz edin. Satış fırsatlarınızı satış ekiplerinizle birlikte uçtan uca zahmetsizce yönetin, her aşamayı kolaylıkla izleyin ve sonuçları bütüncül olarak analiz edin.

crm-satis-firsati
Featured Image

Satış fırsatlarınızı uçtan uca yönetin.

Satış zaman alan, emek ve beceri isteyen, ilişkilere yatırım yapılmasını gerektiren zorlu ve kompleks bir süreçtir. Satış Fırsatları Yönetimi çözümümüzle satış fırsatlarınızın inişli çıkışlı yolculuğu boyunca tüm aşamaları, etkileşimleri, görevleri, teklifleri satış ekibinizle iş birliği halinde zahmetsizce uçtan uca verimli bir şekilde yönetin. Hedefleri ve ilerlemeleri izleyin. Her bir fırsatın 360 ° görünümünü inceleyin. Satış sürecinizi optimize edin. Fırsatlarınız kaçmasın, müşterileriniz cevapsız kalmasın.

Featured Image

Satış fırsatlarınızın satışa dönüşme gücünü analiz edin.

Görsel bir tasarıma sahip “Satış fırsatları tahmin diyagramı” aracımızı kullanarak 4 temel kritere göre (Karar verici, İhtiyaç, Çözüm, Etkileme) satış fırsatlarınızın satışa dönüşme ihtimalleriyle ilgili projeksiyonlar yapın. Tüm satış fırsatlarınızın an itibariyle satışa dönüşme ihtimallerini tek bir yerden izleyerek kazanmaya yönelik aksiyon setlerini oluşturun. Tahmini Fırsat Geliri, Tahmini Fırsat Kapama Tarihi ve Fırsat Kazanma İhtimali verilerini kullanarak ileriye yönelik satış geliri projeksiyonları yapın. Satış kaynaklarınızı verilere dayalı olarak yönetin. Satışlarınızı maksimize etmek için daha iyi kararlar verin.

Featured Image

Operasyonlara değil satışlarınıza ve müşterilerinize odaklanın.

Satış fırsatlarınızın tüm operasyonlarını ERM Satış Fırsatları Yönetimi çözümü içinde takip edin. Tekrar eden görevleri otomatikleştirin, mükerrer işlemleri ortadan kaldırın ve manuel veri girişlerini azaltın. Tüm ekipleriniz tek bir yerden verileri ulaşsın ve süreci izlesin. Ekip içi iletişimi kolaylaştırın. ERM CRM platformunun bütünleşik tüm fonksiyonlarının katma değerinden yararlanın. Zamandan tasarruf edin. Siz satış fırsatlarına ve müşterilerinizle kaliteli vakit geçirmeye odaklanın.

SATIŞ FIRSATLARI YÖNETİMİ ÇÖZÜMÜYLE

Satış süreçlerinizi optimize edin.

Featured Image

Satış fırsatlarınızı ve aksiyonlarınızı önceliklendirin.

Satış Fırsatları Yönetimi çözümümüzle satış fırsatlarınızı önceliklendirin ve en iyi fırsatlara odaklanın. Aksayan, darboğaza giren, destek bekleyen hususları tespit edin. Her bir satış fırsatına özel butik çözümler, aksiyonlar ve görevler belirleyin. Satış fırsatlarını tek bir yerde izleyin ve bu fırsatları gelire dönüştürmek için ekibinize gerekli bağlamı ve bilgileri sağlayın. Kaynaklarınızı ve ekip iş birliğini etkili bir şekilde organize edin. Satış dönüşüm oranlarınızı iyileştirin.

Featured Image

Kazandığınız satışların sonrasını da yönetin.

Satış fırsatları yönetimi çözümümüz, şirketlerin dinamik ve özel ihtiyaçlarını karşılayabilecek esneklikte tasarlandı. Bazen bir satışı fırsatını kazanmak son değil daha büyük bir sürecin başlangıcıdır. Satış kapama sonrasındaki sözleşme oluşturma sürecini satış fırsatıyla ilişkili olarak yönetin. Büyük bir ihale veya projeyle ilgili satış fırsatını anlaşma ile kapattığınızda söz konusu ihale veya projenin gerçekleşme aşamalarını satış fırsatının bir devamı olarak kendi bağlamı içinde yönetin.

Featured Image

Şirketinize ve fırsatlarınıza özel iş akışları oluşturun.

Satış Fırsatları Yönetimi çözümümüzle, fırsat kaydı sayfasını şirketinizin iş dinamiklerine göre özelleştirin. İş akış sihirbazımızı kullanarak fırsatlarınıza iş çeşitliliğinize özel dilediğiniz kadar iş akışları bağlayın. Kendi özel süreçlerinizi ve çözümlerinizi geliştirin. Bu esnek altyapı sayesinde satış fırsatları süreçlerinizin derinliğini ve katma değerini yükseltin. Daha kapsamlı dashhboard, izleme, raporlama ve analiz altyapısı inşa ederek verilerinizin karar verme ve yol gösterme gücünü katlayın.

SATIŞ FIRSATLARI YÖNETİMİ ÇÖZÜMÜYLE

Daha çok ve daha hızlı satış kapatın.

Bizimle çalışmak için
çok nedeniniz var.

f_icon3-8

Avantajlarımız

20+ yıllık deneyimin ürünü hazır ve kapsamlı CRM çözümlerimizle müşterilerimiz tecrübeye ortak oldu.

Keşfet
f_icon1-8

Referanslarımız

300'den fazla müşterimiz ERM CRM çözümleriyle işlerini profesyonelce yönetmeye başladı.

Keşfet
f_icon4-8

Projelerimiz

500'den fazla projeyle müşterilerimiz hayatlarını kolaylaştırdı, işlerini büyüttü, rekabette öne geçti.

Keşfet
Müşteri
0 +
Proje
0 +
Kullanıcı
0 +
Yıllık Tecrübe
0 +

Biz Hazırız

Satışlarınızı ERM CRM ile büyütün.

Canlı Demo İste

Satış Fırsatları Yönetimi

Bir müşteri adayını (muhtemel fırsat veya lead) belirlemeniz ile onunla satış anlaşmasını yapmanız veya satışı kaybetmeniz arasındaki kritik aşama sizin “fırsatınızdır”.  Satış fırsatını bir satış anlaşmasına dönüştürmek için satış ekibiniz ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak, satışa karan veren doğru kişilerle etkileşim kurmak, paydaşları sürece dahil etmek, sunumlar ve demolar yapmak, teklifler vermek gibi bir dizi aktivitelere yoğun mesai harcarlar.

Satış fırsatları yönetimi, potansiyel müşteri adaylarını (muhtemel fırsat -leads) ve potansiyel müşterileri (fırsat) gelir kazandıracak şekilde aktif müşteriye dönüştürme sürecidir. Basitçe söylemek gerekirse, bir müşteri adayı satış hattında ilerlediğinde bir fırsat haline gelir. Fırsat yönetimi, satış hunisine (sales funnel) girip kazanca dönüşme potansiyeline sahip tüm olası satış fırsatlarını izleme sürecidir.

Fırsatlar işinizi büyütmek için çok değerlidir ve doğru şekilde yönetilirse satışlarınız ve kârlılığınız artar. Satış kapatmak, kazanan bir satış ekibinden daha fazlasını gerektirir. Bunun için fırsatlarınızı etkili bir şekilde yönettiğinizden ve ekiplerinizi doğru araçlarla donattığınızda emin olmanız gerekir. Özellikle aynı anda birçok fırsatı yönetme durumundaysanız fırsat yolculuğunun her aşamasına hakim olmak, gecikmelere ve müşteri memnuniyetsizliklere yol açmamak ve satışları rakiplerinize kaptırmamak için güçlü bir çözüme ihtiyacınız vardır.

 • Fırsatları izlemenize ve onları kazanan anlaşmalara dönüştürmenize destek olur.
 • Tüm satış sürecini görünür hale getirir, satış hattınızı baştan sona izlemenizi sağlar.
 • Ekiplerin en önemli fırsatlara odaklanmasını sağlar.
 • Satış döngünüzü aşamalara ayırmanıza her adımda önemli olan potansiyel müşterilere öncelik vermenize imkan sağlar.
 • Satış temsilcilerinin satış verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için trendleri ve fırsatları belirlemesine yardımcı olur.
 • Müşteri davranışı ve satış sonuçlarına ilişkin değerli bilgiler sağlar.
 • Satış operasyonlarını otomatikleştirerek satış ekiplerine zaman kazandırır.

Fırsat kaydı sayfasını işinize özel olarak kapsamlı bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Bu şekilde satış fırsatlarıyla ilgili daha derin raporlama ve analiz altyapısı oluşturursunuz. Satış fırsatlarınıza şirketinizin ihtiyaçlarına göre istediğiniz kadar iş akışı eklemleyebilirsiniz. Böylece, satış süreçlerinizin çeşitliliğini büyük bir esneklikle CRM platformumuza taşıyıp yönetme konforuna kavuşursunuz.

Bunun yanında ERM CRM platformunun bütünleşik yapısıyla satış fırsatları yönetimi çözümünü kullanırken diğer CRM fonksiyon ve süreçlerinin sinerjisinden yararlanırsınız. Örneğin, teklif otomasyonu, görev yönetimi ve sözleşme yönetimi çözümleri satış fırsatlarının yönetiminde en sık kullanılan ve harika sonuçlar üreten bütünleşik fonksiyonlardır. Tüm CRM fonksiyonları birbirlerinin destekleyip güçlendirmekte ve kendi bireysel katma değerlerini aşan olağanüstü bir sinerji üretmektedir.

“Satış fırsatları tahmin diyagramı” aracımızı kullanarak görsel olarak satış fırsatlarınızın gelire dönüşme potansiyelini analiz edebilirsiniz.

Gelişmiş dashboard sihirbazımız, izleme, raporlama altyapımız sayesinde satış fırsatlarınıza ilişkin tüm süreçleri ve gelişmeleri şirketinize özel olarak tasarlayıp tek bir yerden izleyebilirsiniz.

Satışlarını ve müşterilerini artırmak, gelirlerini büyütmek isteyen her şirket için harika bir çözümdür. Özellikle sahada geniş bir satış ekibi olan veya dinamik satış fırsatlarına sahip olan şirketler için zaruri bir ihtiyaçtır.

ERM CRM çözümlerimiz hazır çözümler olup kısa sürede şirketlerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir ve hemen uygulamaya alınabilir.

Satış İçin CRM

Satış için CRM çözümleri, satış fırsatlarınızı daha etkili yönetmenize, tekliflerinizi ve sözleşmelerinizi daha hızlı ve profesyonel hazırlamanıza, satış süreçlerinizi optimize etmenize ve satış gücünüzün performansını analize edip güçlendirmenize ve müşterilerinizle olan etkileşimlerinizi takip etmenize, müşteri verilerinizi yönetmenize yardımcı olan yazılım ve araçlardır.

CRM satış çözümlerimizin işletmenize sağladığı katkıları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Satış süreçlerinizi optimize eder.
 • Daha hızlı ve profesyonel teklif ve sözleşme hazırlamanızı sağlar.
 • Müşteri ve bayi ilişkilerinizi güçlendirir.
 • Satış fırsatlarınızın satışa dönme oranını artırır.
 • Satış gücünüzün iş birliği ve koordinasyonunu kolaylaştırır.
 • Müşteri verilerinizi merkezi bir yerde tutar.
 • Satış performansınız için güçlü analiz ve raporlama araçları sunar.
 • Daha iyi satış tahminleri yapmanıza yardımcı olur.
 • Saha ekiplerinizin mobil ve web tabanlı çözümlerimizle operasyonlarını zamanında ve yerinde yönetmesini sağlar.

CRM satış çözümlerimizi özel ve farklı yapan temel özellikler şunlardır:

 • Çok fazla çözüm seçeneğinin olması
 • ERM CRM’in kapsamlı çözümleriyle tek bir platform üzerinde bütünleşik çalışması
 • Günlük uygulamalarınıza ve yaygın kullanılan ERP yazılımlarına kolaylıkla entegre olması
 • Firmanızın özel ihtiyaçlarına göre hızlıca uyarlanabilmesi ve size özel süreçlerin tasarlanabilmesi
 • Dashboard, raporlama ve veri izleme altyapısının gelişmiş olması
 • Kullanımının kolay olması
 • 20+ yıldır her sektörden her büyüklükte firmada çalışıyor olması ve sürekli geri bildirimlerle fonksiyonel derinliğinin artırılması

Evet, çözümlerimiz kullanıma hazırdır. Yapacağımız sadece şirket ihtiyaçlarınıza göre CRM satış çözümlerimizi kısa süre içinde size uyarlayıp özelleştirmektir.

CRM Çözümleri Platformu

Hepsi bir arada, kullanıcı dostu, hazır CRM çözümlerimizi kolayca inceleyin.