Websiteniz ile Entegrasyon

Müşterilerinizin sesine kulak verin.
Home » CRM Programı Çözümleri » Entegrasyonlar » Websiteniz ile Entegrasyon

Websiteniz ile Entegrasyon Çözümü

CRM programını web sitesine entegre etmek, işletmelerin çevrimiçi ve çevrimdışı etkileşimlerini bir araya getirerek müşteri ilişkilerini güçlendirir. ERM CRM’in hazır web servisleri sayesinde web sitenizdeki formları CRM platformuna hızlıca bağlayın. Manuel ve hatalı veri girişlerinden kurtulun. Dilerseniz ERM CRM içinde hazırladığınız bir portali web sitenize entegre ederek bayi ve müşterilerinize self-servis hizmetler sunun.

erm-crm-programi
mobil-crm-uygulamalar
WEBSİTENİZ İLE ENTEGRASYON ÇÖZÜMÜYLE

Müşteri bildirimlerini tek bir yerden yönetin.

Websiteniz ile Entegrasyonun

Fark Yaratan Avantajları

Hazır entegrasyonlarımızla şirketinizin verimliliğini katlayın.

Graphics
01
Web sitenizdeki formları ERM CRM’e bağlayın.

Müşterilerinizin bildirimlerini tek bir yerde toplayın ve uçta uca yönetin. Lead, müşteri, çağrı, satış fırsatı, satış teklifi kayıtlarından uygun olanı hızlıca oluşturun ve dilerseniz iş akışı başlatın. Müşteri taleplerini merkezi bir sistemde sınıflandırıp sonrasında analiz edin.

Graphics
02
Mükerrer ve hatalı veri girişlerinin önüne geçin.

Web sitenizden gelen müşteri bildirimlerini CRM programına manuel işlemekten kurtulun. Hatalı veri girişlerini ortadan kaldırın. Artık, e-posta kutularınızda geriye dönük müşteri mesajlarını aramayın. Zamandan ve emekten tasarruf edin.

03
Bayi veya müşteri portalinizi web sitenize entegre edin.

ERM CRM’de tasarladığınız bayi veya müşteri portalini web sitenize entegre ederek, müşterileriniz veya bayileriniz için özel bir alan oluşturun. Veri girişlerini ve raporlamaları self-servis hale getirerek, kullanıcıların kendi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmesini sağlayın.

Bizimle çalışmak için
çok nedeniniz var.

f_icon3-8

Avantajlarımız

20+ yıllık deneyimin ürünü hazır ve kapsamlı CRM çözümlerimizle müşterilerimiz tecrübeye ortak oldu.

Keşfet
f_icon1-8

Referanslarımız

300'den fazla müşterimiz ERM CRM çözümleriyle işlerini profesyonelce yönetmeye başladı.

Keşfet
f_icon4-8

Projelerimiz

500'den fazla projeyle müşterilerimiz hayatlarını kolaylaştırdı, işlerini büyüttü, rekabette öne geçti.

Keşfet
0 +
Müşteri
0 +
Proje
0 +
Kullanıcı
0 +
Yıllık Tecrübe

Biz Hazırız

İşinizi ERM CRM ile büyütün.

Canlı Demo İste

Websiteniz İle Entegrasyon

CRM programlarında web siteleri ile entegrasyon, müşterilerin girdiği verilerin ve etkileşimlerin CRM yazılımına aktarılmasını sağlar.

Web sitesi ve CRM programı entegrasyonunun faydalarını özetlersek:

 • Veri girişini otomatikleştirerek zamandan tasarruf sağlar.
 • Veri tutarlılığını ve doğruluğunu artırır.
 • Müşteri profillerini ve etkileşimlerini daha iyi takip etmenizi sağlar.
 • Pazarlama ve satış kampanyalarının etkinliğini artırır.
 • Müşteri hizmetlerini iyileştirir.

En yaygın kullanılan teknik yöntemler şunlardır:

 1. API veya Web Servisi Entegrasyonu: Bu, iki program arasında veri alışverişi yapmak için en yaygın kullanılan yöntemdir.
 2. Eklentiler ve Modüller: Baz CRM programları, web sitenizle entegrasyon için eklentiler veya modüller sunar.
 3. Webhook’lar: Webhook’lar, belirli bir olay gerçekleştiğinde bir URL’ye HTTP isteği gönderen bir mekanizmadır. CRM programlarında, web formunun gönderilmesi veya yeni bir müşteri kaydı gibi belirli olaylarda webhook’lar tetiklenebilir.
 4. Entegrasyon Platformları: Bazı entegrasyon platformları, CRM ve web sitesi arasında veri aktarımını kolaylaştırmak için kullanılır.
 5. HTML Kod Yerleştirme: Formlar ile CRM programlarını entegre etmek için yazılmış hazır html kodun ilgili sayfaya yerleştirilmesiyle (embeded) gerçekleşir.
 6. Özel Kodlama: Yazılımcılar, özel kodlama kullanarak web sitenizi CRM programınızla entegre edebilirler.

Web sitenizdeki formları ERM CRM’e entegre etmek ve otomatik veri akışını sağlamak için bizim hazır web servislerimizi kullanabilirsiniz. Hazır web servislerimizi web sitenizi geliştiren yazılımcılara sunuyoruz. Gerekli form entegrasyonunu sizin yazılımcılar gerçekleştiriyor.

ERM CRM web tabanlı bir uygulamadır. Bayileriniz veya müşterilerinize özel ERM CRM’de bir portal – panel tasarlayıp bunu web sitenize entegre edebilirsiniz. Bayileriniz veya müşterileriniz onlara tahsis ettiğiniz kullanıcı adı ve şifreyle web sitenizden kendi özel ERM CRM paneline bağlanarak işlem yapabilirler.

Entegrasyonlar

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) ve CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) uygulamaları farklı ihtiyaçları karşılayan iki farklı tür yazılımdır ve her ikisinin de kendi benzersiz işlevleri vardır. Bu 2 alanı birleştirmeye çalışan büyük yazılımlar çoğunlukla başarısız olmuşlardır. Bunun en önemli nedeni her iki uygulamanın farklı iş süreçlerine, farklı kullanıcı gruplarına ve farklı veri türlerine odaklanmalarıdır.

ERP yazılımları, envanter yönetimi, tedarik zinciri, finansal muhasebe gibi geniş iş operasyonlarını içerirken, CRM programları, ilişki yönetimine öncelik verip müşteri, tedarikçi, iş ortağı ilişkilerini geliştirme, pazarlama aktivitelerini organize etme, satışları artırma ve satış sonrası hizmetleri optimize etme odaklıdır.

Bu yüzden işletmeler için en rasyonel olanı ihtiyaçlarına uygun ayrı CRM ve ERP yazılımları kullanıp bunları entegre ederek daha verimli kullanmaktır.

ERP ve CRM’nin farklı odakları ve kullanım senaryoları vardır. Birbirleriyle rakip değil tamamlayıcı ürünlerdir. Entegre edilmediklerinde bu uygulamalardan sağlanan faydalar azalacak, yazılım kaynaklarının verimliliği düşecektir. Kullanıcı deneyimi açısından birbirleriyle konuşan uygulamaları veri tutarsızlığı yaşamadan kullanmak son derece konforludur.

Hazır olmaları, çift yönlü olmaları, kurulum gerektirmeden konfigürasyon ayarları yaparak hemen kullanılmaya başlanmalarıdır.

ERM CRM’in Google uygulamalarıyla entegrasyonu sayesinde aşağıdaki faydalar ortaya çıkar:

 • Veri tutarlılığını artırır, verilerin güncel ve doğru kalmasını sağlar.
 • Toplantıları, randevuları ve etkinlikleri daha verimli bir şekilde planlayıp takip etmenizi sağlar. Zaman yönetiminizi etkin ve verimli kılar.
 • Mobil ve web tabanlı uygulama ile müşteri bilgilerine ve iletişimlerine her zaman ve her yerden erişim sağlar.
 • Müşterilerle olan iletişimi kolaylaştırır. E-postaları doğrudan CRM içinde gönderme ve alabilme, müşterilerle daha hızlı ve etkili bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olur.
 • Bütünleşmiş veriler, daha kapsamlı raporlar ve analizler oluşturmanıza olanak tanır.
 • Google Harita entegrasyonuyla müşterilerinizi, tedarikçileriniz, iş ortaklarınızı daha kolay bulabilir ve ziyaret edebilirsiniz.
 • Google Drive ile verilerinizi güvenli bir şekilde saklayıp paylaşabilirsiniz.
 • Bütünleşik bir sistem, ekip üyeleri arasında iş birliğini artırır. Ortak projeleri ve etkinlikleri daha kolay planlamanıza ve yönetmenize olanak tanır.
 • Entegrasyon size zaman kazandırır, manuel işlemleri azaltır, iş akışı verimliliğinizi artırır.

CRM Çözümleri Platformu

Hepsi bir arada, kullanıcı dostu, hazır CRM çözümlerimizi kolayca inceleyin.