Bayi İlişkileri Yönetimi

İş ortaklığınızı verimli kılar.
Home » CRM Programı Çözümleri » Satış İçin CRM » Bayi İlişkileri Yönetimi

Bayi İlişkileri Yönetimi Çözümü

Ürün ve hizmetleri bayiler (iş ortaklıkları) yoluyla daha geniş bir müşteri kitlesiyle buluşturmak en yaygın ve en güçlü satış modellerinden biridir. Bayi /servis ağınız veya iş ortaklıklarınız varsa iş verimliliğinizi geliştirmek, satışlarınızı ve pazar payınızı artırmak, rekabette önde olmak için Bayi İlişkileri Yönetimi çözümümüz tam size göre. Bayilerinizi ERM CRM platformuna dahil ederek onları profesyonel iş araçlarıyla donatın, iş birliğinizi ve ilişkilerinizi güçlendirin, satış faaliyetlerinizi koordine edin.

crm-programi-bayi-iliskileri-yonetimi
crm-programi-bayi-iliskileri-yonetimi
Featured Image

Bayilerinizle iş yapma tarzınızı standartlaştırın.

ERM CRM'in detaylı yetkilendirme ve özelleştirme altyapısıyla, bayilerinizin ve iş ortaklarınızın organizasyon şemalarını kendi organizasyonunuzun bir parçası gibi organizasyon şemanıza ekleyebilirsiniz. Bayi kullanıcılarını bu şemada ilgili birimlere bağlayabilir ve yetkilendirebilirsiniz. Bayinin tüm çalışanları sizin organizasyonunuzda kısıtlı yetkiye sahip bir çalışanınız gibi olurken, bayinin firma sahibi de kendi çalışanları üzerinde tam yetkiye sahip olabilir. Tüm bayilerinizi web tabanlı ERM CRM’in ekosistemine (domain) eklemleyerek onlarla tek bir merkezi platform üzerinden aynı iş süreçlerini yürütün ve iş yapma tarzınızı bayileriniz genelinde standart hale getirin. İş süreçlerinizi dijital hale getirin ve kontrolü elinize alın. İş ağınızı genişletirken operasyonel zorlukların ve karmaşanın zahmetsizce üstesinden gelin.

Featured Image

Bayilerinizi ERM CRM çözümleriyle güçlendirin.

Tüm bayilerinizi ERM CRM platformuna dahil ederek bir anda onları CRM çözümlerimizin profesyonelliği ve gücüyle donatmış olursunuz. Bu teknolojik yenilenme bayilerinizin iş yapma tarzlarında ve verimliliklerinde etkileyici bir sıçrama meydana getirir. Bir yandan bayi memnuniyeti ve bağlılığı artarken diğer yandan bayilerinizin kurumsal gelişimlerine destek olursunuz. Bayi kullanıcıları yetkilerinin izin verdiği ölçüde, muhtemel fırsat veya müşteri kaydı oluşturabilir, ziyaret aktivitesi girebilir, sistem üzerinden teklif oluşturabilir, sipariş geçebilir, servis talebi kaydı açabilir, ürün kataloglarını inceleyebilir, ürünlerin stok durumlarına bakabilir ya da siparişlerinin üretim ve sevk durumunu izleyebilirler. Ayrıca, kendi hesap bakiyelerini ve hesap ekstrelerini anlık olarak görebilirler. Teklif ve siparişler için ilave iskonto taleplerini iş akışları ile sistem üzerinden iletebilir ve onay alabilirler.

Featured Image

Bayilerinizle iş birliğinizi kolaylaştırın, ilişkilerinizi besleyin.

ERM Bayi İlişkileri Yönetimi, kanal yöneticilerinin, saha satış ekiplerinin ve bayilerin (iş ortaklarının) iş birliği yapabileceği, satış fırsatlarını paylaşıp yönetebileceği, fiyat teklifleri oluşturabileceği ve anlaşmaları kaydedebileceği, sipariş ve teslimat aşamalarını takip edebileceği ortak bir iş portalı sağlar. Ekipler arası ortak bir iletişim ve iş birliği gelişir. Büyük bir ailenin parçası olma aidiyet duygusu güçlenir. İzlenebilirlik ve takip verimliliği artar. Kaybolan, aksayan, unutulan, tartışma yaratan talepler ortadan kalkar. Tüm kurumsal iş aktiviteleri merkezi bir veri tabanına kaydedilir, tüm ilişkili dokümanlarla birlikte tarihçeye kolaylıkla erişilir.

BAYİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ ÇÖZÜMÜYLE

İş ortaklarınızla birlikte büyüyün.

Featured Image

Bayilerinizin satış performansını geliştirin.

Bayi İlişkileri Yönetimi çözümümüzle, kanal yöneticilerinizle bayilerinizi aynı hedefler doğrultusunda kolaylıkla hizalayın. Bayilere özel oluşturulan dashboardlar ile hedeflerini ve fiili gerçekleşmelerini karşılaştırmalı olarak izleyin ve performanslarını ölçün. Bayi karneleri düzenleyin, bayi değerlendirme iş akışları oluşturun. Bayilerinizin satış fırsatlarını, tekliflerini ve sözleşmelerini CRM içinden takip edin. ERM CRM’in raporlama ve analiz araçlarından yararlanın. Verilerle yönetin. Aksayan noktalarda zamanında aksiyonlar alın. Onlara etkili geri bildirimler verin ve uygun kaynaklar tahsis edin.

Featured Image

Bayi siparişlerinizin teslim süresini kısaltın, müşteri memnuniyetini artırın.

Üretim sektöründe faaliyet gösteriyorsanız bayi ilişkileri yönetimi çözümümüz, “müşteri ihtiyaçlarını anlama, projelendirme, tekliflendirme, sipariş verme, üretim, sevkiyat, teslimat, satış sonrası servis ve memnuniyet ölçümü aşamalarınızı” uçtan uca yönetmeyi kolaylaştırır ve verimli hale getirir. Bayileriniz ERM CRM içinde ürün stok durumlarını, siparişlerini, üretim, sevkiyat ve teslimat aşamalarını görür. Tüm paydaşlar bu komplike ve uzun sürecin bütünsel bir görünümüne sahip olur. Bu uçtan uca yönetim ve takip kolaylığı süreç performansını iyileştirir, operasyonel işlemlerin hata payını sıfıra yaklaştırır ve siparişlerin teslimat sürelerini kısaltır. Bu da müşteri memnuniyetine ve tekrar eden satışlara olumlu etki yapar.

Featured Image

Bayilerinizden geri bildirimler toplayın.

Nihai müşteri ve tüketicilerle temas halinde olan bayileriniz ürün veya hizmetlerinizin performansıyla ve satış sürecinizin etkinliğiyle ilgili en güncel ve gerçekçi müşteri iç görülerine sahiptirler. Bu değerli iç görüleri ve geri bildirimleri ERM CRM platformu üzerinden toplayın ve gerekli iyileştirmeleri yapın. Sahanın nabzını tutun. Saha gücünüzü ERM CRM ile güçlendirerek iş ortaklarınızın tecrübelerini kurumsallaştırın, müşterilerinize kulak verin, ürün ve hizmetlerinizi iyileştirin, satış stratejilerinizi geliştirin, sahadan uzak kalmayın.

Graphics

Türkiye'nin en kapsamlı CRM bayi projesi

ERM CRM’in popüler uçtan uca Bayi İlişkileri Yönetimi çözümü mobilya sektörünün saygın firmalarından Bürotime Ofis Mobilyaları şirketinde hayata geçirildi.

Bizimle çalışmak için
çok nedeniniz var.

f_icon3-8

Avantajlarımız

20+ yıllık deneyimin ürünü hazır ve kapsamlı CRM çözümlerimizle müşterilerimiz tecrübeye ortak oldu.

Keşfet
f_icon1-8

Referanslarımız

300'den fazla müşterimiz ERM CRM çözümleriyle işlerini profesyonelce yönetmeye başladı.

Keşfet
f_icon4-8

Projelerimiz

500'den fazla projeyle müşterilerimiz hayatlarını kolaylaştırdı, işlerini büyüttü, rekabette öne geçti.

Keşfet
Müşteri
0 +
Proje
0 +
Kullanıcı
0 +
Yıllık Tecrübe
0 +

Biz Hazırız

İşinizi ERM CRM ile büyütün.

Canlı Demo İste

Bayi İlişkileri Yönetimi

Kanal satışları, bir şirketin kendi satış ekibi yerine satıcılar, bayiler, distribütörler veya acenteler gibi üçüncü taraf iş ortakları aracılığıyla ürün veya hizmet satma sürecini ifade eder. Birçok işletme tarafından pazar penetrasyonlarını genişletmek ve satışları artırmak için kullanılan yaygın ve güçlü bir satış stratejisidir.

Bayi ilişkileri yönetimi, bir işletmenin bayileri, distribütörleri, acenteleri ve diğer iş ortaklarıyla olan ilişkilerini ve iş birliğini düzenli bir şekilde yönetme sürecidir. Bu süreç, şirketlerin bayi ağlarını daha verimli ve etkili bir şekilde yönetmelerine ve satışlarını artırmalarına yardımcı olur.

Bayi İlişkileri Yönetimi çözümü, işletmelerin bayi (iş ortağı) ilişkilerini ve etkileşimlerini yönetmelerine yardımcı olan bir araçtır. İşletmelerin satış ve pazarlama faaliyetleri konusunda bayileriyle iş birliği yapmasına, bayi performansını izlemesine ve geliştirmesine imkan tanır.

Bayilerinizi veya iş ortaklarınızı kendi organizasyonunuzun bir parçasıymış gibi ERM CRM platformuna dahil edebilmek ve onları profesyonel işletme yönetim araçlarıyla donatabilmek çözümümüzün en popüler ve güçlü yanıdır. Tüm bayi operasyonlarınızı sofistike ama kullanımı kolay web tabanlı ERM CRM platformu üzerinden yönettiğinizde karşılıklı iş verimliliğiniz artıyor, satışlarınız büyüyor, işletme hayatının karmaşıklığı kolaylaşıyor, ilişkileriniz güçleniyor.

Bayi ilişkileri yönetimi çözümümüz 750 kullanıcı ve 100’e yakın yurt içi ve yurt dışı bayi ile uçtan uca bir çözüm olarak ve ERP sistemi (Netsis ve Mas) ile entegre edilerek Bürotime Ofis Mobilyalarında hayata geçirildi. Hazır bir çözüm olup şirketinizin iş dinamiklerine özel olarak konfigüre edilip uygun uyarlamalar yapılınca hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bayi, distribütör, acente ağına sahip veya iş ortaklıkları yoluyla ürün ve hizmetlerini müşterileriyle buluşturmak isteyen her şirket için uygun bir çözümdür.

Satış İçin CRM

Satış için CRM çözümleri, satış fırsatlarınızı daha etkili yönetmenize, tekliflerinizi ve sözleşmelerinizi daha hızlı ve profesyonel hazırlamanıza, satış süreçlerinizi optimize etmenize ve satış gücünüzün performansını analize edip güçlendirmenize ve müşterilerinizle olan etkileşimlerinizi takip etmenize, müşteri verilerinizi yönetmenize yardımcı olan yazılım ve araçlardır.

CRM satış çözümlerimizin işletmenize sağladığı katkıları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Satış süreçlerinizi optimize eder.
 • Daha hızlı ve profesyonel teklif ve sözleşme hazırlamanızı sağlar.
 • Müşteri ve bayi ilişkilerinizi güçlendirir.
 • Satış fırsatlarınızın satışa dönme oranını artırır.
 • Satış gücünüzün iş birliği ve koordinasyonunu kolaylaştırır.
 • Müşteri verilerinizi merkezi bir yerde tutar.
 • Satış performansınız için güçlü analiz ve raporlama araçları sunar.
 • Daha iyi satış tahminleri yapmanıza yardımcı olur.
 • Saha ekiplerinizin mobil ve web tabanlı çözümlerimizle operasyonlarını zamanında ve yerinde yönetmesini sağlar.

CRM satış çözümlerimizi özel ve farklı yapan temel özellikler şunlardır:

 • Çok fazla çözüm seçeneğinin olması
 • ERM CRM’in kapsamlı çözümleriyle tek bir platform üzerinde bütünleşik çalışması
 • Günlük uygulamalarınıza ve yaygın kullanılan ERP yazılımlarına kolaylıkla entegre olması
 • Firmanızın özel ihtiyaçlarına göre hızlıca uyarlanabilmesi ve size özel süreçlerin tasarlanabilmesi
 • Dashboard, raporlama ve veri izleme altyapısının gelişmiş olması
 • Kullanımının kolay olması
 • 20+ yıldır her sektörden her büyüklükte firmada çalışıyor olması ve sürekli geri bildirimlerle fonksiyonel derinliğinin artırılması

Evet, çözümlerimiz kullanıma hazırdır. Yapacağımız sadece şirket ihtiyaçlarınıza göre CRM satış çözümlerimizi kısa süre içinde size uyarlayıp özelleştirmektir.

CRM Çözümleri Platformu

Hepsi bir arada, kullanıcı dostu, hazır CRM çözümlerimizi kolayca inceleyin.